Petrohrad získal Gagarinov pohár. Vo finále KHL zdolal Magnitogorsk

17.04.2017 Celý región

Moskva 16. apríla (TASR) - Víťazom deviateho ročníka Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa stali hokejisti SKA Petrohrad. V piatom finálovom stretnutí zvíťazili na ľade Metallurgu Magnitogorsk 5:3 a celú sériu vyhrali 4:1 na zápasy. Petrohradský celok získal v KHL majstrovskú trofej druhýkrát a na tróne pre šampióna nahradil práve Magnitogorsk.

Úvod do zápasu mal lepší domáci celok, v deviatej minúte otvoril skóre Oskar Osala, keď našiel svojou strelou voľný priestor medzi betónom a lapačkou Mikku Koskinena. Magnitogorsk zvýšil svoj náskok v 24. minúte po presnom zásahu Viktora Antipina, ale potom sa prihlásili k slovu hostia. Najskôr znížil skóre v 28. minúte Nikita Gusev, ktorý počas presilovky využil krásnu prihrávku od Jevgenija Dadonova. O dve minúty neskôr už bolo skóre vyrovnané, za Petrohrad skóroval Alexander Barabanov. Dokonalý obrat zavŕšili hostia v 35. minúte, po kombinačnej akcii sa presadil Dadonov.

Rozhodujúci gól prišiel len 9 sekúnd po začiatku tretej tretiny, keď prihrávku Patrika Hersleyho využil Iľja Kovaľčuk. Magnitogorsk síce vzápätí odpovedal gólom Jaroslava Kosova, ale viac sa im už však nepodarilo. V závere ešte vyskúšali hru bez brankára, tú však potrestal Sergej Plotnikov.

KHL - 5. zápas finále play off

Metallurg Magnitogorsk - SKA Petrohrad 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)
Góly: 9. Osala (Santala, Chabarov), 24. Antipin (Kovář), 41. Kosov - 28. Gusev (Dadonov, Šipačov), 30. Barabanov (Kovaľčuk), 35. Dadonov (Šipačov, Gusov), 41. Kovaľčuk (Hersley), 59. Plotnikov (Prochorkin). Rozhodovali: Olenin, Buturlin – Šeljanin, Sivov, vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabania: 0:0.
/konečný stav série: 1:4/

Magnitogorsk: Košečkin – Antipin, Birjukov, Lee, Bereglazov, Tereščenko, Chabarov, Dronov – Zaripov, Kovář, Mozjakin – Timkin, Santala, Osala – Sjomin, Filippi, Kosov – Kaletnik, Železkov, Kazionov – Platonov

Petrohrad: Koskinen – Belov, Jakovlev, Hersley, Chafizullin, Zubarev, Zub, Rykov, Rukavišnikov – Barabanov, Koskiranta, Kovaľčuk – Dadonov, Šipačov, Gusev – Plotnikov, Chochlačov, Prochorkin – Dergačov, Kablukov, Ketov