Medzilaborce investujú do infraštruktúry približne 150.000 eur

31.08.2016 Medzilaborce

Medzilaborce 31. augusta (TASR) - Mesto Medzilaborce investuje v tomto roku do infraštruktúry približne 150.000 eur. Samospráva vyčlenila financie na opravu chodníkov a havarijných úsekov ciest v rámci mesta. Peniaze z rozpočtu sú určené tiež na výstavbu nových parkovísk, ktoré radnica priebežne realizuje. Pre TASR to uviedol primátor mesta Vladislav Višňovský.

Momentálne rekonštruuje samospráva za pomoci vlastných pracovníkov chodníky pri vstupe do mesta, ktoré boli vybudované v roku 1983. Asfaltové povrchy zrealizuje firma, ktorú vyberie radnica na základe verejného obstarávania. „Na tento chodník máme vyčlenených približne 30.000 eur,“ vysvetlil Višňovský.

Parkovacích miest vybudovala samospráva doteraz približne 60, ďalších 30 by chcela dokončiť do konca septembra. Ešte jedno parkovisko má v pláne mesto v tomto roku aspoň začať.

Podľa slov primátora, boli motorové vozidlá pre nedostatok parkovacích miest často odstavené na zelených plochách. „V Medzilaborciach mestská polícia nefunguje. Pokutovať občanov sme nechceli, pretože nemali kde parkovať,“ dodal s tým, že požiadavka rozšírenia parkovacích plôch prišla aj od obyvateľov mesta.
 

Vyberte región