Famózna streľkyňa Vadovičová:Na paralympiáde v Riu získala druhé zlato

11.09.2016 Celý región

Rio de Janeiro 10. septembra (TASR) - Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Veronika Vadovičová získala na XV. paralympijských hrách v Riu de Janeiro zlatú medailu vo vzduchovej puške mix v ľahu na 60 rán.

Nástrelom 636,7 dosiahla najlepší výkon a súčasne nový paralympijský rekord už v sobotňajšej popoludňajšej kvalifikácii a následne nedala súperom šancu ani v osemčlennom finále. Vadovičová, ktorá je svetovou rekordérkou v tejto disciplíne, triumfovala po najlepšom finálovom výkone v histórii hier (212,5) pred Nemkou Nataschou Hiltropovou (211,5), bronz sa ušiel Kórejčanovi Jonghovi Leemu (189,7).

Vadovičová sa v Riu predviedla v skvelej forme, keď vybojovala už druhý kov s najcennejším leskom. Predtým získala zlatú medailu vo finále VzPu na 10 m v stoji na 40 rán. Slovenská výprava vďaka nej a dráhovému cyklistovi Jozefovi Metelkovi rozšíri svoju zbierku po treťom súťažnom dni na štyri medaily.

"Tu v Riu sa mi darí a som tomu veľmi rada. Do kvalifikácie som išla bez tlaku a nervov, vo finále už to bolo ťažšie. Nerada totiž idem do finále z prvého miesta. Vložila som však do výstrelov celú energiu, aj preto som poriadne unavená... Puška bola dobrá, tréner je dobrý, všetko to má krásny zlatý koniec. Ďakujem paralympijskému výboru a Športovému centru polície za podporu. Táto disciplína je veľmi nabitá, na víťazstvo môže pomýšľať možno 15 strelcov. Je to aj o šťastí, ako to vyjde," povedala Vadovičová.

Jej krajan Radoslav Malenovský obsadil v sobotňajšej miešanej súťaži strelcov 4. priečku (168,3). Kvalifikácia bola konečnou stanicou pre Jozefa Širokého, ktorý obsadil 21. priečku (628,8).

Výsledky:

1. Veronika VADOVIČOVÁ (SR) 212,5
2. Natascha Hiltropová (Nem.) 211,5
3. Jangho Lee (Kór. rep.) 189,7
4. Radoslav MALENOVSKÝ (SR) 168,3
5. Čang Cchuej-pching (Čína) 147,2
6. Jurij Stojev (Ukr.) 125,2
 

Vyberte región