ZEMPLÍN: Jediným funkčným lyžiarskym strediskom je Chlmec

04.01.2008 Humenné

Chlmec/Humenné 4. januára (TASR) - Jediným lyžiarskym strediskom na Zemplíne, ktoré ponúka svoje služby lyžiarom od Vianoc, je Skipark Chlmec pri Humennom. Ostatné strediská pre nedostatok snehu zatiaľ nefungujú.
"Lyžiarske podmienky sú výborné, máme 40 centimetrov technického snehu, slnečné počasie praje nielen nám, ale aj milovníkom bieleho športu z celého Zemplína, ktorí si pochvaľujú zvlášť to, že za lyžovačkou nemusia cestovať na Drienicu, či ešte ďalej, " uviedol dnes správca lyžiarskeho strediska Oliver Barinka. Dodal, že lyžiari majú k dispozícii umelo zasneženú 850-metrovú zjazdovku. K dispozícii sú tiež dve zjazdovky s prírodným snehom v dĺžke 180 a 150 metrov, ktoré slúžia zvlášť pre deti a slabších lyžiarov a k dispozícii je tiež bobová dráha. Tú využívajú počas prázdnin deti so saniami. Záujem zo strany lyžiarskej verejnosti je podľa správcu veľký.
Lyžiarske stredisko v Chmlci, ktoré sa nachádza iba päť kilometrov od Humenného v smere na Sninu, má k dispozícii parkoviská pre 200 osobných áut a 10 autobusov, objekty s rýchlym občerstvením a moderné sociálne zariadenie.
Prevádzka chlmeckého strediska beží od 9. do 16. hodiny a v pondelok, stredu, piatok a sobotu tu od 17. do 21. hodiny ponúkajú nočné lyžovanie.
 

Vyberte región