Slováci sú v stolnom tenise na paralympiáde v Riu nakoniec štvrtí

18.09.2016 Celý región

Rio de Janiero 18. septembra (TASR) - Slovenskí stolnotenisoví reprezentanti Ján Riapoš, Martin Ludrovský a Rastislav Revúcky obsadili v kategórii družstiev TM2 na paralympijských hrách v Rio de Janeiro štvrté miesto. V noci na nedeľu prehrali v súboji o bronz s domácim výberom Brazílie 1:2.

"Zo začiatku bolo všetko fajn, všetko v mojich rukách. Myslel som si, že to budem udržiavať a zápas vyhrám, no ich štýl hry je taký, že pokiaľ dám len o milimeter zlý servis, vytrestajú ma vysokou loptou a ku koncu som už ani nevedel, aké podanie mám dať. Ťažko sa hľadal recept. Celý turnaj mám pocit, že to šťastie je priklonené na druhej strane, nie len u mňa, ale v celom tíme," povedal Ludrovský.

"Taký je šport. Jednoducho raz to ide, raz to nejde. Myslím si, že v tejto hale sme nemali ani kúsok šťastia. Pri útoku na medailové pozície ho treba. Ak by sa nám podarilo vyhrať v semifinále s Kóreou, keď sme mali tri mečbaly, tak by sme dnes hrali úplne iný zápas. Dostali sme sa pod tlak, mal som pocit, že dnes sme hrali futbal na Maracane a nie stolný tenis. To bol ďalší dôležitý moment, povzbudzovanie domácich bolo neuveriteľné," povedal Riapoš.

o bronz:

SLOVENSKO - Brazília 1:2
Ján RIAPOŠ, Rastislav REVÚCKY - Guilherme Marciao da Costa, Iranildo Conceicao Espindola 2:3 (9, -8, -6, 4, -5)
RIAPOŠ - Marciao da Costa 3:1 (3, 9, -8, 9)
Martin LUDROVSKÝ - Espindola 2:3 (-6, 3, 9, -7, -8)
 

Vyberte región