Vyhlásili 3. ročník literárnej autorskej súťaže Ihnátove Hanušovce

08.02.2008 Celý región

Hanušovce nad Topľou 8. februára (TASR) - Mesto Hanušovce nad Topľou a tamojší školský úrad vyhlásili už po tretí raz literárnu autorskú súťaž Ihnátove Hanušovce, do ktorej sa môžu zapojiť žiaci, mládež, ale aj dospelí.
\"Literárne kreatívni jednotlivci, ktorí sa zaoberajú nielen poéziou, prózou a dramatickou tvorbou, ale aj publicistikou, tak budú mať možnosť konfrontovať svoje diela s inými autormi, \" uviedla dnes pre TASR pracovníčka úradu Agáta Krupová. Dodala, že súťaž je neanonymná, lokálne neobmedzená a môžu sa jej zúčastniť aj Slováci žijúci v zahraničí.
Do súťaže, ktorej uzávierka je 31. marca, prijmú len práce, ktoré neboli doposiaľ publikované a ktoré musia byť napísané v slovenskom jazyku. Poetická, prozaická a dramatická tvorba je tematicky neobmedzená, v publicistike organizátori odporúčajú venovať sa európskym témam - Som Európan, resp. Žijem v Európe.
Podľa Krupovej môže do súťaže prihlásiť jeden autor minimálne dve a maximálne päť prác, ktoré vyhodnotí odborná porota. Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční 21. júna. Jeho súčasťou bude rozborový seminár a tvorivé dielne.
Ján Ihnát sa narodil v Hanušovciach nad Topľou a počas svojho krátkeho života sa venoval pestrej literárnej tvorbe.
 

Vyberte región