Francúzski hádzanári zdolali Nórsko a získali šiesty majstovský titul

30.01.2017 Celý región

Paríž 29. januára (TASR) - Francúzsko sa rekordný šiestykrát stalo majstrom sveta v hádzanej mužov. V nedeľňajšom parížskom finále MS 2017 potvrdilo úlohu favorita, zdolalo Nórsko 33:26 (18:17) a na domácej pôde obhájilo titul spred dvoch rokov. Radovalo sa aj v rokoch 1995, 2001, 2009 a 2011.

Nórsko, ktoré striebrom získalo svoju premiérovú medailu zo svetových šampionátov, sa po semifinálovom vyradení Chorvátska nezľaklo ani ďalšieho silného oponenta s hviezdnymi menami. Vzdorovať dokázalo v prvom polčase, keď v 15. minúte dokonca viedlo o tri góly, do prestávky si jednogólový náskok vypracovalo Francúzsko. To po zmene strán zaúradovalo ešte viac a zápas pred 15.609 divákmi bez problémov doviedlo do víťazného konca. Fanúšikovia oslavovali už pred záverom.

Najlepším strelcom finále bol so šiestimi zásahmi Francúz Nikola Karabatič, rovnako ako v roku 2011 ho vyhlásili za Najužitočnejšieho hráča turnaja. "Snívali sme vďaka predchádzajúcim generáciám, chceli sme ich napodobniť. Pobláznenie okolo tohto športu je nádherné. Nemám slov, som hrdý na tento tím, na všetkých, ktorí boli jeho súčasťou. Je to nesmierne emotívne," citoval Karabatiča web L'Equipe.


MS hádzanárov - finále:

Francúzsko - Nórsko 33:26 (18:17)
najviac gólov: Karabatič 6, Mahe a Guigou po 5 - Tonnesen 5, Myrhol, Björnsen a Hansen po 4, 15.609 divákov

All Star tím:

Vincent Gerard - Nadim Remili (obaja Fr.), Domagoj Duvnjak (Chor.), Sander Sagossen - Kristian Björnsen, Bjarte Myrhol (všetci Nór.), Jerry Tollbring (Švéd.)

Najlepší strelec: Kiril Lazarov (Maced.) 50 gólov
Najužitočnejší hráč: Nikola Karabatič (Fr.)
 

Vyberte región