Valúch získal titul vo štvorhre. S Dánom Lindom sú majstrami Európy

05.02.2017 Celý región

Soči 5. februára (TASR) - Slovák Alexander Valuch a Dán Anders Lind si vo štvorhre vybojovali titul stolnotenisových majstrov Európy do 21 rokov. Na premiérovom šampionáte v ruskom Soči si v nedeľu najskôr v semifinále poradili so švédskym tandemom Anton Kallberg, Simon Berglund 3:0 a rovnakým pomerom potom vo finále zdolali chorvátsko-maďarské duo Tomislav Pucar a János Bence Majoros.

"Zlatá medaila z ME do 21 rokov je niečo úžasné. Nerátali sme s tým. Letenky sme mali už na nedeľu ráno, takže sme ich museli prehadzovať na zajtra. Je to milé prekvapenie, zatiaľ sa z toho ani nevieme spamätať," povedal pre TASR tréner Slovenska Jaromír Truksa.

Valuch štartoval s Lindom už pred šampionátom, keď sa predstavili na ProTour turnaji v Maďarsku a keďže im spolupráca išla, dánska strana požiadala, aby dvojica hrala spolu aj v Soči. "Na majstrovstvá Európy môžu ísť z jednej krajiny traja pretekári, takže jedna štvorhra a jeden je voľný. Prišla nám požiadavka z dánskeho tímu a my sme zareagovali kladne, keďže je to dobrý hráč a dobrá šanca," pokračoval Truksa.

Dvojica mala na mále hneď v prvom kole, keď prehrávala s talianskym párom Daniele Pinto, Carlo Rossi 1:2, no dokázala duel otočiť. Výborný obrat predviedli Valuch s Lindom aj vo štvrťfinále proti Čechom Tomášovi Polanskému a Davidovi Reitšpiesovi, keď prehrávali 0:2 na sety, ale ďalšie tri vyhrali a v semifinále i finále už nestratili ani jeden. "Mysleli sme si, že by to mohlo byť dobré, ale pri štvorhre je to dosť nevyspytateľné. Tak, ako chalani triumfovali, mohli v prvom kole aj prehrať. Veď piaty set vyhrali dosť tesne 11:9. Je tam viacero faktorov, ktoré k tomuto úspechu prispeli. Bola pohoda v tíme, dobre spolu vychádzali, boli tam dobré výkony, ale aj kúsok šťastia. Všetko sa to skĺbilo dokopy a je z toho zlatá medaila," dodal Truksa.


muži - štvorhra:

semifinále:

Anders Lind, Alexander VALUCH (Dán./SR) - Anton Kallberg, Simon Berglund (Švéd.) 3:0 (9, 5, 9)

finále:

Anders Lind, Alexander VALUCH (Dán./SR) - Tomislav Pucar, János Bence Majoros (Chor./Maď.) 3:0 (8, 5, 6)
 

Vyberte región