Združenie NAPS sa rozrástlo o nových členov

25.02.2008 Medzilaborce

Medzilaborce 25. februára (TASR) - Vedenie Občianskeho združenia NAPS, ktoré založil najmladší autor odbornej literatúry na Slovensku, 20-ročný Peter Solej z Medzilaboriec, sa rozrastá o dvoch nových členov.
Novým viceprezidentom NAPS sa stal kurátor Múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach Martin Cubjak a právnik a legislatívec Boris Balog. \"Predsavzatím novej Rady NAPS je vybudovať zo združenia solídnu inštitúciu tretieho sektora, ktorá bude spoločnosti prinášať aktivity súvisiace s aktuálnymi a v spoločnosti diskutovanými témami, \" uviedol dnes pre TASR Solej. Dodal, že v utorok 26. februára pripravuje NAPS v spolupráci s Univerzitou Mateja Bela v Banskej Bystrici okrúhly stôl o postavení žien v dnešnej spoločnosti.
Podujatie \"Ženy, ktoré rozhodujú\" sa na pôde univerzity uskutoční za účasti predsedníčky Ústavného súdu Ivetty Macejkovej, arcivojvodkyne Christiany von Habsburg-Lothringen, bankárky Eleny Kohútikovej a rektorky spomínanej univerzity Beáty Kosovej. \"Ideou podujatia je poskytnutie informácií o práci, kariére a skúsenostiach viacerých významných žien. Diskusiou so študentmi chceme prispieť k rozšíreniu poznatkov o rodovej rovnosti a postavení žien v dnešnej spoločnosti, \" doplnil Solej.
Združenie pripravuje aj ďalšie aktivity. Jednou z nich bude 4. ročník medzinárodného ekumenického koncertu sakrálnych skladieb, ktoré NAPS organizuje v spolupráci s košickým primátorom Františkom Knapíkom.
NAPS založil Solej v októbri 2004 s cieľom podporovať vzdelávanie a realizovať aktivity v oblasti kultúry, ochrany a rozvoja duchovných hodnôt.
 

Vyberte región