Veľký požiar v Leviciach: Zhorela budova skladu stavebnín

25.02.2017 Levice

Levice 25. februára (TASR) - Hasiči dnes v Leviciach v mestskej časti Nixbrod zasahujú pri požiari budovy skladu stavebnín o rozmeroch 20 krát 30 metrov, v ktorých sa nachádzali stavebné a izolačné materiály. Ako TASR informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Nitre Michal Varga, po príchode hasičov na miesto požiaru bola budova už v rozsiahlom štádiu horenia.

Podľa jeho slov sa príslušníkom Hasičského a záchranného zboru podarilo požiar lokalizovať a momentálne kyvadlovou dopravou vykonávajú hasobné práce.

"Pre hustý dym bola na priľahlej hlavnej ceste na Družstevníckej ulici pozastavená doprava. Pri požiari zasahovalo deväť hasičov so štyrmi kusmi techniky, z toho dva kusy techniky z HaZZ v Leviciach, jeden kus z HaZZ vo Vrábľoch a jeden z HaZZ v Nitre, prítomný bol aj riadiaci dôstojník a zisťovateľ príčin požiarov," dodal s tým, že predbežná vzniknutá škoda je v štádiu zisťovania, no podľa predbežných informácií požiar zničil celú budovu, nikto nebol zranený.
 

Vyberte región