Tatranská galéria ponúka výstavu Pieta - pokora krásy a ducha

02.03.2008 Poprad

Poprad 2. marca (TASR) - Tatranská galéria v Poprade sprístupnila na prahu víkendu vo vile Flóra v Starom Smokovci fotovýstavu nazvanú Krajinou troch kontinentov.
Autorom fotografií je Boris Michaliček. Súčasťou vernisáže bola multimediálna prezentácia Pakistanu ako krajiny kontrastov. Výstava potrvá do 27. marca.
Vo výstavnej sieni Tatranskej galérie na Alžbetinej ulici v Poprade je prístupná v predveľkonočnom období výstava šiestich umelcov z východného Slovenska pod názvom Pieta - pokora krásy a ducha. Pietu a príbuzné motívy predstavujú Jozef Haščák, Štefan Hudzík, Viliam Pirchala, Dušan Pončák, Ľubomír Purdeš a Imrich Svitana.
\"Na výstave sú zastúpené sochárske techniky ako drobné plastiky, reliéfy, torzá hláv Krista, ale aj olejomaľby, pastely, kombinované techniky a fotografie. Výstava nie je vyčerpávajúcim spracovaním témy, iba náčrtom rôznych možností jej stvárnenia v umení, \" uviedla riaditeľka galérie Anna Ondrušeková. Dodala, že Tatranská galéria pripravuje tesne pred Veľkou nocou aj prezentáciu publikácie Kalvárie na Slovensku.
 

Vyberte región