Nezničiteľný Federer vyhral piatykrát turnaj ATP v Indian Wells

20.03.2017 Celý región

Indian Wells 20. marca (TASR) - Švajčiarsky tenista Roger Federer sa stal piatykrát v kariére víťazom prestížneho turnaja ATP 1000 v kalifornskom Indian Wells. Vo finále dvojhry si ako nasadená deviatka poradil so svojím krajanom a trojkou "pavúka" Stanom Wawrinkom 6:4, 7:5. Pre Federera je to jubilejný 90. titul na najvyššej profesionálnej úrovni.

Šampión Australian Open sa vo svetovom rebríčku ATP Entry posunul z desiateho na šieste miesto. "Triumf v Indian Wells je pre mňa príjemné prekvapenie, aj keď nie až také veľké, ako januárové víťazstvo na Australian Open v Melbourne. Na ceste za titulom v Kalifornii som zdolal veľa kvalitných hráčov, čo ma veľmi teší. Bombastickejší úvod sezóny som si ani nemohol predstaviť. Minulý rok som nezískal ani jeden titul, teraz už mám v zbierke dve mimoriadne cenné trofeje. Je to dramatická zmena v porovnaní s vlaňajškom," povedal Federer pre akreditované médiá.

Grandslamový rekordér má v tomto roku impozantnú bilanciu 13:1. "Celý uplynulý týždeň v Indian Wells bol pre mňa ako z rozprávky. Keď som sa v januári vrátil na okruh ATP po polročnej pauze zavinenej zranením, nevedel som, ako to celé vypáli. Dúfam, že moje telo vydrží záťaž a že aj v ďalšom priebehu sezóny budem schopný podávať takéto výkony. Keď si uvedomím, že 17 rokov po premiére v Indian Wells som získal titul, je to niečo fantastické," dodal Federer, ktorý upravil vzájomnú bilanciu s Wawrinkom na 20:3. Na harde vyhral nad dlhoročným kolegom zo švajčiarskeho daviscupového tímu všetkých 15 zápasov.

Dvojhra - finále:

Roger Federer (9-Švajč.) - Stan Wawrinka (3-Švajč.) 7:5, 6:4
 
Vesninová sa stala víťazkou turnaja WTA v Indian Wells

Indian Wells 20. marca (TASR) - Ruská tenistka Jelena Vesninová sa stala víťazkou prestížneho turnaja WTA v kalifornskom Indian Wells. V dramatickom finále dvojhry si poradila so svojou krajankou Svetlanou Kuznecovovou po vyše trojhodinovej trojsetovej bitke 6:7 (6), 7:5, 6:4. V druhom i treťom sete dokázala otočiť z 2:4 a získala doposiaľ najcennejší singlový titul v kariére.

"Tenis je krásny v tom, že každý zápas sa končí až premeneným mečbalom. Keď som v druhom i treťom sete prehrávala 2:4, bola som veľmi ďaleko od zisku titulu. Hovorila som si však, že musím bojovať o každú loptičku a vyplatilo sa. So Svetou sme dobré kamarátky, dúfam, že si spolu ešte zahráme v nejednom finále," uviedla Vesninová pre oficiálnu stránku WTA.

Kuznecovová sa napriek finálovej prehre snažila nájsť pozitíva. "Postup do finále jedného z najvýznamnejších turnajov sezóny považujem za skvelý výsledok. Nevyužila som veľkú šancu na zisk titulu, no to sa v tenise niekedy stáva. Nerobím z toho žiadnu tragédiu. Treba sa pozerať dopredu a snažiť sa naďalej zlepšovať," povedala skúsená Ruska.

Dvojhra - finále:

Jelena Vesninová (14-Rus.) - Svetlana Kuznecovová (8-Rus.) 6:7 (6), 7:5, 6:4
 

Vyberte región