Opitá Slovenka vrazila do stromu. Opitý Srb nezvládol ani predbiehať

20.03.2017 Nitra

Nitra 20. marca (TASR) – Dve dopravné nehody, ktorých príčinou bol alkohol, zaznamenali počas víkendu policajti v Nitre. V sobotu 18. marca o polnoci 20-ročná vodička z Radvane na osobnom motorovom vozidle vyšla z cesty a narazila do stromu na Kmeťkovej ulici. Výsledok dychovej skúšky na alkohol bol 1,48 promile. Žena bola obvinená z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, informovala dnes hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová.

Ďalšia dopravná nehoda sa podľa nej stala na Triede A. Hlinku v nedeľu 19. marca ráno o pol šiestej. Vodič zo Srbska jazdiaci na osobnom motorovom vozidle Ford Transit pri preraďovaní sa z pravého jazdného pruhu do ľavého narazil do súbežne jazdiaceho osobného motorového vozidla Audi A6.

„Vodič Fordu sa podrobil dychovej skúške na alkohol s výsledkom 1,69 promile alkoholu. U vodiča druhého vozidla bola dychová skúška na alkohol negatívna,“ skonštatovala Bruchterová. Pri dopravnej nehode sa podľa nej ťažko zranila 23-ročná spolujazdkyňa z vozidla Audi A6. Vyšetrovateľ obvinil 20-ročného vodiča Fordu z prečinu ublíženia na zdraví a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.
 

Vyberte región