Na Vajanského ulici v Nových Zámkoch postavia obchodné centrum

24.03.2017 Nové Zámky

Nové Zámky 24. marca (TASR) - V Nových Zámkoch na ulici S. H. Vajanského začnú v najbližších dňoch stavať obchodné centrum. Ako dnes TASR informoval Gabriel Závodský z majetkovoprávneho odboru na Mestskom úrade v Nových Zámkoch, z časového hľadiska ide o dlhodobo schválený a pripravovaný projekt, ktorého začiatky siahajú do roku 2013.

"Investor, spoločnosť Avalon Consulting, ktorý v roku 2013 od mesta odkúpil pozemky na spomínanej ulici, začne v krátkom období s výstavbou obchodného centra. Kúpna cena pozemkov bola vo výške 257.500 eur. Kupujúci sa zaviazal, vybudovať na okolitých pozemkoch parkovisko s 122 parkovacími miestami, ktoré budú prístupné širokej verejnosti. Taktiež zabezpečí prekládku a obnovu dvoch autobusových zastávok a na vlastné náklady vykoná aj terénne a sadbové úpravy," vyjadril sa Závodský.

Ďalším záväzkom investora v tejto lokalite bude náhradná výsadba zelene. "Vysadí sa 16 kusov gledíčie trojtŕňovej, 22 kusov jarabiny mukyňovej, 150 kusov drieňa bieleho, 200 kusov levandule lekárskej a 300 kusov zemolezu kapucňovitého. Keďže obyvatelia mesta túto lokalitu využívajú ako priestor na venčenie svojich štvornohých miláčikov, napriek tomu, že pozemok je v súkromnom vlastníctve, mesto vyvinie maximálne úsilie, aby aj táto funkcia územia zostala sčasti zachovaná," ukončil.
 

Vyberte región