V katolíckej cirkvi sa konajú kvetné víkendy

08.04.2017 Bratislava

Bratislava 8. apríla (TASR) - Pri príležitosti 32. Svetových dní mládeže, ktoré sa slávia tradične na Kvetnú nedeľu alebo počas tohto víkendu, sa aj tentoraz konajú vo viacerých diecézach na Slovensku jednodňové alebo viacdňové programy pre mládež a stretnutia mladých s biskupmi.

V bratislavskej gréckokatolíckej eparchii sa stretnutia mladých s bratislavským eparchom Petrom Rusnákom uskutočnia aj v tomto roku na dvoch miestach. Stretnutie mládeže zo západného Slovenska s Mons. Rusnákom sa bude konať už dnes predpoludním v pútnickom mieste Marianka pri Bratislave. O 10.00 h sa uskutoční stretnutie mladých a Modlitba krížovej cesty s biskupom v areáli tohto pútnického miesta a o 11.00 h bude mať vladyka Peter katechézu v Bazilike Narodenia Panny Márie v Marianke.

Na Kvetnú nedeľu 9. apríla sa mladí zo stredného Slovenska stretnú s biskupom Rusnákom v Banskej Bystrici. O 10.30 h bude archijerejská svätá liturgia v Chráme sv. Alžbety (Dolná ulica), o 12.30 h je plánovaný spoločný obed mladých s eparchom Rusnákom a popoludní sa bude konať program pre mládež a spoločné stretnutie.

Podobné spoločné podujatia mladých s biskupmi sa uskutočnia počas tohto víkendu aj v nitrianskej, žilinskej, spišskej a ďalších rímskokatolíckych diecézach, v košickej arcidiecéze, košickej gréckokatolíckej eparchii a v prešovskej gréckokatolíckej archieparchii.

Stretnutia mládeže s biskupmi bratislavskej arcidiecézy sa budú konať v dňoch 12. až 14. mája vo Svätom Jure.

Tradíciu stretnutí mladých so svojimi biskupmi v diecézach založil v roku 1985 bývalý pápež, blahoslavený Ján Pavol II.

Informácie poskytla Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (TK KBS) v Bratislave.
 

Vyberte región