Prezident sa zúčastní na odovzdaní cien mesta Vysoké Tatry a Nadácie MS

14.03.2008 Poprad

Vysoké Tatry 14. marca (TASR) – Pracovný výjazd prezidenta Slovenskej republiky Ivana Gašparoviča do okresu Poprad pokračoval popoludní stretnutím s primátorom Vysokých Tatier a občanmi mesta.
V podvečer sa prezident zúčastní na slávnostnom odovzdávaní výročných cien mesta Vysoké Tatry a Nadácie Matice slovenskej (MS) v Kongresovej sále hotela Palace v Novom Smokovci.
Prestížne ceny Nadácie MS za rok 2007, alebo ako povedal na popoludňajšej tlačovej besede predseda MS Jozef Markuš \"slovenské nobelovky\", odovzdajú dnes vo Vysokých Tatrách prvýkrát.
Cenu Jozefa Škultétyho za ochranu ľudských práv udelia čestnému predsedovi Slovenskej ligy v Amerike Ľudovítovi Pavlovi a biskupovi Jánovi Hirkovi. Nositeľmi ceny Jozefa Ľudovíta Holubyho za vedu o živej prírode sa stanú Peter Biely a profesor Iwar Klimeš. Prémiu Štefana Marka Daxnera za zásluhy vo vedách o štáte a práve prevezme profesfor Jaroslav Chovanec.
Markuš na margo odovzdávania cien vo Vysokých Tatrách uviedol, že takto dávajú bodku za minuloročným X. Svetovým festivalom slovenskej mládeže, ktorý sa konal v slovenských veľhorách. Pripomenul, že podľa štatútu by mali ceny odovzdávať v Martine, kde však nie je kongresová sála, a tak sa koná slávnosť v Tatrách, kde bude v sobotu (15. marca) rokovať aj Výbor MS. Hlavnou témou budú podujatia na rok 2008 a rozpočet.
Na dnešnom slávnostnom večere odovzdajú aj výročné ceny mesta Vysoké Tatry. Cenu mesta za celoživotné dielo prevezme publicistka Mária Kusendová, Cenu primátora za čin roku 2007 športovec a publicista Ivan Bohuš ml. a Cenu za celoživotný prínos pre šport s uvedením do Tatranskej športovej siene slávy sánkár Walter Marx.
 

Vyberte región