Fíni sa na úvod nečakane potrápili s Bieloruskom

05.05.2017 Celý región

Paríž 5. mája (TASR) - Na úvod bojov v parížskej B-skupine 81. hokejových MS vyhralo Fínsko nad Bieloruskom 3:2.

"Suomi" predviedli svoj potenciál už v úvodnej tretine, ale napokon sa na úspešný výsledok natrápili.

Fíni sa v druhom zápase základnej fázy predstavia v nedeľu o 16.15 proti Francúzsku, Bielorusi nastúpia už v sobotu v rovnakom čase na duel s Českom.

B-skupina (Paríž):

Fínsko - Bielorusko 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Góly: 3. Aho (Filppula), 6. Osala, 50. Savinainen (Rantanen, Aho) - 39. Šarangovič (Stefanovič), 45. Kovyršin (Graborenko, A. Kosticyn). Rozhodcovia: Hribik (ČR), Piechaczek (Nem.) - Jensen (Dán.), Malmqvist (Švéd.), vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5078 divákov.

Fínsko: Korpisalo - Honka, Ohtamaa, Lajunen, Jaakola, Hietanen, Lehtonen, Kukkonen - M. Aaltonen, Filppula, Aho - Savinainen, Rantanen, Pihlström - J. Aaltonen, Kemppainen, Pyörälä - Hännikäinen, Lajunen, Osala
Bielorusko: Lalande - Lisovec, Korobov, Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Graborenko, Denisov - S. Kosticyn, Kovyršin, A. Kosticyn - Linglet, Staš, Pavlovič - Drozd, Kulakov, Demkov - Stefanovič, Šarangovič, Kogalev


Od úvodného buly bolo vidno rýchlostnú prevahu Fínov a korčuliarsky zvyčajne zdatní Bielorusi nestíhali ani po svojej silnej stránke. V druhom kole striedaní sa presadila dvojica v súčasnosti najzvučnejších mien na ľade, keď Filppula našiel na ľavej strane voľného Aha a supertalentovaný mladík z prvej otvoril gólové počítanie celého turnaja.

Onedlho Fíni zvýšili a do polovice základného hracieho času predviedli malý festival veľkých šancí. Bielorusi boli naopak čoraz aktívnejší a v závere druhej časti sa im podarilo skorigovať. Keď potom z prvého streleckého pokusu v treťom dejstve vyrovnali, Fíni pochopili, že treba opäť zabrať a po seriáli akcií sa napokon presadili v presilovke. Stav 2:3 z bieloruského pohľadu bol pre outsidera stále motivačný a po dvoch kombináciách mal v čistých šanciach aj kus smoly.

Vyrovnať mohli aj v dobre hranej presilovke, ale na záver v početnej výhode a počas power play sa ukázal rozdiel v kvalite oboch tímov. Fíni až na jeden prípad atakujúceho protivníka eliminovali.

Hlas po zápase:

Lasse Kukkonen, kapitán Fínska: "Mali sme dobrú prvú tretinu, no potom sme pustili Bielorusov späť do zápasu. V závere sme našli cestu k víťazstvu a to je to najpodstatnejšie. Bielorusi majú dobrý tím, musíte ich rešpektovať. Majú množstvo hráčov z KHL a veľa z útočníkov hrá v elitných formáciách."
 

Vyberte región