V A-skupine Lotyšsko porazilo Dánsko

06.05.2017 Celý región

Kolín 6. mája (TASR) - V prvom sobotňajšom zápase kolínskej A-skupiny na hokejových MS vyhrali Lotyši nad Dánmi 3:0. Úvodná tretine patrila severanom, ale potom už dianie ovládol súper.

Obe reprezentácie sa v ďalších zápasoch predstavia v nedeľu, Dáni nastúpia o 16.15 proti USA, Lotyšov čakajú o 20.15 Slováci.

A-skupina (Kolín):
Lotyšsko - Dánsko 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 24. Meija (Kulda), 42. Indrašis (Sprukts, Ri. Bukarts), 53. Indrašis (Ro. Bukarts, Balinskis). Rozhodcovia: Ohlund (Švéd.), Stricker (Švajč.) – Kaderli (Švajč.), Suchánek (ČR), vylúčení: 3:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 13.453 divákov.
Lotyšsko: Merzlikins - Sotnieks, Kulda, Cibulskis, Galvinš, Balinskis, Freibergs, Jaks - Skvorcovs, Girgensons, Kenins - Daugavinš, Džerinš, Ro. Bukarts - Sprukts, Ri. Bukarts, Indrašis - Blugers, Pavlovs, Meija - Bičevskis.
Dánsko: Dahm - J. Jensen, N. Jensens, M. Lauridsen, Kristensen, O. Lauridsen, Lassen, Bruggisser - Ehlers, Regin, Hardt - Storm, Christensen, Jakobsen - Madsen, Green, Russell - Poulsen, Aagaard, Bau - Meyer.

Stretnutie malo od začiatku svižné tempo, obaja brankári si prvé zákroky pripísali už po niekoľkých sekundách. V siedmej minúte mali Dáni prvú presilovku, Storm počas nej opečiatkoval žrď Merzlikinsovej bránky. V závere tretiny mal ďalšiu šancu Christensen, ale brankár Lotyšska opäť svoj tím podržal. Po šanciach Dánov sa už v druhej tretine začala prejavovať prevaha Lotyšov, v 24. minúte strelil ich prvý gól v zápase i na šampionáte Meija. Ďalšie príležitosti mali potom Dáni a v závere tretiny opäť aj Lotyši. Po dvoch minútach tretej časti Miks Indrašis a zvýšil na 2:0. Dáni sa mohli dostať do zápasu o šesť minút neskôr, ale Jakobsen vo veľkej šanci zlyhal. Trest prišiel vzápätí, keď Indrašis svojím druhým gólom v zápase využil presilovku o dvoch hráčov. Záver zápasu už hráči z Pobaltia umne kontrolovali.

Hlasy (TASR, iihf.com):
Roberts Bukarts, útočník Lotyšska: "Z tohto víťazstva máme veľkú radosť, pretože sú to pre nás dôležité body. Bolo cítiť, že je to prvý zápas a také sú vždy zložité. Od začiatku sme chceli hrať svoju hru a to sa nám darilo. Počas zápasu nám veľmi pomohol náš brankár, ktorému sme neskôr pomohli my k čistému kontu."
Jan Karlsson, tréner Dánska: "V zápase sme pracovali veľmi tvrdo, pretože sme si uvedomovali, že ide o zápas na najvyššej úrovni. Myslím si, že sme neodohrali zlý zápas, ale Lotyšsko nám so svojou taktikou spravilo problémy. Do ďalších zápasov však budeme musieť vylepšiť viacero aspektov našej hry."
 
 
 

Vyberte región