Rusi nedali Talianom šancu, tí prehrali 1:10

07.05.2017 Celý región

Kolín 7. mája (TASR) - Hokejisti Ruska deklasovali vo svojom druhom zápase v kolínskej A-skupine MS Taliansko 10:1. Rusi mali od úvodných minút zápas vo svojej réžii a nováčika deklasovali jednoznačným výsledkom. Svoju prevahu potvrdili aj v početných výhodách, keď využili všetkých šesť presiloviek. Jedným z hlavných rozhodcov bol Slovák Jozef Kubuš.

Rusi nastúpia na ďalší zápas v pondelok 8. mája o 16.15 proti domácemu Nemecku, Taliani budú hrať najbližšie v utorok 9. mája od 16.15 proti Lotyšsku.

A-skupina (Kolín):

Taliansko - Rusko 1:10 (0:2, 1:3, 0:5)
Góly: 24. Traversa (Bernard, Helfer) - 10. Andronov (Barabanov, Gavrikov), 19. Dadonov (Panarin, Šipačov), 25. Kučerov (Namestnikov, Gusev), 36. Namestnikov (Kučerov), 37. Panarin (Mozjakin, Šipačov), 44. Plotnikov (Kučerov, Namestnikov), 46. Mozjakin (Kučerov, Panarin), 46. Namestnikov (Kučerov, Gusev), 51. Panarin (Mozjakin, Šipačov), 59. Andronov (Barabanov, Provorov). Rozhodovali: Kubuš (SR), Öhlund (Švéd.) - Oliver (USA), Sormunen (Fín.), vylúčení: 6:3 na 2 min., presilovky: 6:0, oslabenia: 0:0, zmeny: 41. Sorokin (Rus.) namiesto Vasilevského, 10.893 divákov.

Taliansko: Cloutier - Hofer, Helfer, Larkin, Zanatta, S. Marchetti, Egger, Miglioranzi, Glira - Insam, Anton Bernard, Traversa - Scandella, Morini, Frigo - D. Kostner, Andergassen, S. Kostner - Gander, Goi, Frank

Rusko: Vasilevskij (41. Sorokin) - Kiselevič, Gavrikov, Belov, Antipin, Provorov, Mironov, Zub - Telegin, Andronov, Barabanov - Dadonov, Šipačov, Panarin - Kučerov, Namestnikov, Gusev - Mozjakin, Tkačov, Plotnikov

Hlasy po zápase /IIHF/:

Vladislav Namestnikov, útočník Ruska: "Na začiatku druhej tretiny sme zvoľnili z našej hry, ale potom sme sa vrátili ešte silnejší. Teší nás vysoké víťazstvo, ale pre náš tím je dôležité, že po prvých dvoch zápasoch máme dve víťazstvá. Teraz sa musíme dobre pripraviť na Nemecko. Videli sme ich hrať proti USA a vieme, že je to silný tím."

Sergej Plotnikov, útočník Ruska: "Veľkým plusom nášho víťazstva je, že sa strelecky chytili všetky naše formácie. Potešili sme aj našich fanúšikov, ktorí nám pomáhajú svojou podporou. Aj tá je dôležitá pre úspech nášho tímu."
 
Už prvá tretina naznačila, že ruský tím si prišiel po víťazstvo. Taliani mali od úvodu problém čeliť ofenzívnym manévrom súpera, ktorý nápadito kombinoval. Rusi si v prvej tretine vypracovali viacero sľubných príležitostí, z ktorých využili dve. V 10. minúte zmiatol brankára Cloutiera teč Andronova a v 19. minúte Dadonov v presilovke zblízka upravil na 0:2. Favorit mal vlažnejší vstup do druhej časti a Taliani to využili. Brankár Vasilevskij síce v 23. minúte zvládol neľahkú situáciu po teči Insama, ale o minútu už Traversa uplatnil dôraz v ofenzívnej akcii a prekonal ruského brankára. Tento moment však zobudil zbornú a tá sa vrátila k dominantnej a najmä efektívnej hre. V 25. minúte nedal Cloutierovi šancu Kučerov, v 36. ho prekvapil pokus Namestnikova a keď v presilovke z ostrého uhla presne trafil aj Panarin, bolo v 37. minúte 1:5. Nabudení ruskí diváci si v tretej tretine pýtali ďalšie góly a hráči ich vypočuli. Taliani už chvíľami nedokázali dôstojne vzdorovať rozbehnutému súperovi. Náskok zbornej postupne navýšili Plotnikov, Mozjakin, Namestnikov a Panarin. Ruskí hráči sa snažili aj o desiaty gól a na radosť svojich fanúšikov ho v 59. minúte strelil Andronov.
 


 

Vyberte región