Premiér sa stretol s primátorom Humenného Vladimírom Kostilníkom

19.03.2008 Humenné

Humenné 19. marca (TASR) - Rozvojové priority mesta Humenné a jeho okolia boli dominantnou témou spoločných rozhovorov premiéra Roberta Fica s primátorom Humenného Vladimírom Kostilníkom pred začatím 88. schôdze vlády SR, ...
Za problém regiónu označil Kostilník jeho dostupnosť pre investorov, ktorí chcú v regióne investovať. \"V rámci dostupnosti regiónu je potrebné elektrifikovať železničnú trať Bánovce nad Ondavou - Humenné a presmerovať vlak Intercity Bratislava - Košice - Humenné. Ďalším problémom je preloženie rýchlostnej komunikácie R8 s navádzačom na diaľnicu D1, ktorá vedie z Bratislavy až po hranicu s Ukrajinou, \" uviedol pre TASR primátor. Dodal, že mesto chce počas rokovania vlády otvoriť aj otázku letiska v Kamenici nad Cirochou, ktoré patrilo aeroklubu, v súčasnosti je v správe štátu. Mesto má záujem v spolupráci s investormi vybudovať letisko pre malé dopravné lietadlá, ktoré by slúžilo podnikateľom a manažérom z regiónu pri preprave do Bratislavy, Prahy a pod.
Za problém označil primátor aj otázku ochrany životného prostredia v známom trojuholníku medzi Humenným, Strážskym a Vranovom či skultúrnenie rómskej osady Podskalka v súvislosti s rozsiahlym projektom Vtáčie údolie. Práve tento projekt má región Horného Zemplína zatraktívniť, vytvoriť v ňom pracovné príležitosti, ako aj podporiť rozvoj cestovného ruchu.
 

Vyberte región