Francúzsko - Bielorusko 4:3 sn, rozhodol S. da Costa

13.05.2017 Celý región

Paríž 12. mája (TASR) - Hokejisti Francúzska zdolali vo svojom piatom zápase v parížskej B-skupine MS Bielorusko 4:3 po samostatných nájazdoch. Bielorusi dokázali otočiť skóre z 0:2 na 3:2, napokon však o triumfe domáceho tímu rozhodol v rozstrele dvoma premenými nájazdmi Stéphane Da Costa.

Francúzi najbližšie nastúpia v nedeľu o 16.15 h proti Česku. Bielorusi nemajú na regeneráciu ani 18 hodín, už v sobotu o 16.15 h ich čaká kľúčový zápas z hľadiska boja o záchranu proti Slovinsku.

B-skupina (Paríž):
Francúzsko - Bielorusko 4:3 pp a sn (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 13. Treille (T. da Costa, Raux), 21. Fleury (Roussel, S. da Costa), 53. Bellemare (S. Da Costa), rozh. nájazd S. da Costa - 27. Pavlovič (Šarangovič, Vorobej), 38. Šarangovič (Linglet), 42. Kulakov (S. Kosticyn, Vorobej). Rozhodcovia: Odinš (Lot.), Öhlund (Švéd.) – Leermakers (Hol.), Suchánek (ČR), vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 6802 divákov.

Francúzsko: Huet – Auvitu, Hecquefeuille, Manavian, Besch, Janil, Dame-Malka, Raux – Bellemare, S. da Costa, Roussel – Fleury, T. da Costa, S. Treille – Perret, Meunier, Douay - Claireaux, Ritz, Rech - Lamperier
Bielorusko: Lalande - Lisovec, Korobov, Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Vorobej - S. Kosticyn, Kovyršin, Kogalev - Linglet, Šarangovič, Pavlovič - Kulakov, Stas, Demkov - Drozd, Volkov, Karaban - Stefanovič

Taktovky zápasu sa od úvodu zhostili domáci hráči. Tí sa ujali vedenia v 13. minúte po presnom zásahu Treilleho, ktorý po rýchlom brejku parádne zavesil pod hornú žrď. Po góle sa tempo hry výrazne zvýšilo, dobrú príležitosť na zvýšenie náskoku zahodil obranca Manavian. Bielorusi pôsobili ľahkovážnym dojmom, v defenzíve hrali staticky a nedokázali si pokrývať súperových hráčov. Pohyblivejší "Les Bleus" si na začiatku druhej časti poistili vedenie zásluhou presilovkového gólu Fleuryho. Až tento moment prebral dovtedy spiaceho súpera. V 27. minúte Huet vyrazil strelu Šarangoviča iba pred seba a Pavlovič zo vzduchu sklepol puk do siete - 2:1. Bielorusi dostali krídla, zlepšili korčuľovanie a zo zvýšenej aktivity vyťažili aj vyrovnávajúci gól. Šarangovič síce dopravil puk za čiaru korčuľou, ale podľa videorozhodcu tak spravil neúmyselne - 2:2. A mohlo byť aj horšie pre Francúzov, keby Linglet využil chybu Bescha. Bieloruský obrat však prišiel, dokonal ho v 42. minúte po okulahodiacej kombinácii Kulakov. Francúzi reagovali mohutnou ofenzívou. Dve početné výhody ešte nevyužili, v 53. minúte však Bellemare delovkou z pomerne veľkého uhla prekvapil nekoncentrovaného Lalandea. V samom závere riadneho času trafil Linglet dvakrát z jednej pozície žrď. Napriek viacerým šanciam v predĺžení gól nepadol, a tak prišiel na rad rozstrel, v ktorom rozhodol o výhre Francúzov dvoma premenenými nájazdmi Stéphane da Costa. Zo štyroch bieloruských strelcov bol úspešný iba Stefanovič v prvej sérii.

hlasy po zápase:

Cristobal Huet, brankár Francúzska: "Včera sme hrali náročné stretnutie proti Kanade. Dnes proti nám nastúpil súper, ktorý bojuje o záchranu a aj preto to bolo veľmi ťažké. Ale ukázali sme charakter, vrátili sa do zápasu a napokon vybojovali víťazstvo."

Laurent Meunier, kapitán Francúzska: "Začali sme veľmi dobre, ale zastavil nás vedúci gól súpera. Stratili sme koncentráciu i momentum. Podpísala sa pod to aj únava zo zápasu s Kanadou. Ale ukázali sme nezlomnosť a príkladne zabojovali o výhru."

Charles Linglet, útočník Bieloruska: "Je to veľmi frustrujúce. Nedarili sa nám presilovky. Napriek tomu sme mali šance, v závere sme dvakrát nastrelili žŕdku. Šťastie jednoducho nebolo na našej strane, čo sa ukázalo aj v nájazdoch."

Tabuľka B-skupiny:
1. Kanada 4 4 0 0 0 20:5 12
2. Česko 5 2 2 0 1 17:9 10
3. Švajčiarsko 4 2 1 1 0 14:8 9
4. Nórsko 4 2 0 1 1 8:7 7

5. Fínsko 4 2 0 1 1 12:13 7
6. Francúzsko 5 1 2 0 2 17:13 7
7. Bielorusko 5 0 0 1 4 6:22 1
8. Slovinsko 5 0 0 1 4 10:27 1


/Legenda: zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase, víťazstvá po predĺžení alebo nájazdoch, prehry po predĺžení alebo nájazdoch, prehry v riadnom čase, skóre, body/
 
 
 

Vyberte región