Brankár J. Hudáček: Ťažký, ale poučný turnaj

16.05.2017 Celý región

Kolín 16. mája (TASR) - Slovenskí hokejisti sa udržali v A-kategórii MS, no známe konštatovanie "koniec dobrý, všetko dobré" tentoraz neplatilo. Súdržný výkon proti Švédsku a dôstojná prehra 2:4 síce mierne vylepšili dojem z účinkovania na MS, no aj samotní hokejisti si uvedomujú, že celkový dojem nie je dobrý. Podľa brankára Júliusa Hudáčka je dôležité, aby slovenský hokej vyťažil z tejto skúsenosti čo najviac.

Skúsenosti pomohli Slovákom aj v záverečnom zápase na šampionáte. Stretnutie so Švédmi (2:4) zvládli omnoho lepšie ako predtým s Rusmi a USA a za výkon sa hanbiť nemuseli. "Pomohli nám skúsenosti zo zápasov proti Rusku a USA. Dnes sme predviedli iný hokej než v tých zápasoch. Tvrdo sme pracovali od začiatku do konca. Škoda, že sme nestrelili vyrovnávajúci gól. Bolo by lepšie rozlúčiť sa s nejakým bodom, ale takto nás teší aspoň odvedená práca. Je lepšie skončiť takýmto výsledkom, než keby sme dostali debakel ako vo víkendových zápasoch," poznamenal Július Hudáček.

Pre neho sa šampionát skončil v 26. minúte, keď Everbergova pohotová strela znamenala náskok severanov 3:1. Krátko na to došlo prvýkrát na turnaji k výmene v slovenskej bránke počas zápasu. Hudáčka nahradil Jaroslav Janus, ktorý už neinkasoval a pripísal si 26 zákrokov. "Tréner už videl, že treba zmenu. Jaro chytal vynikajúco, bol to skvelý impulz pre mužstvo. Dobrá voľba," poznamenal Hudáček.

Slovenskí hokejisti vyhrali na turnaji iba úvodný zápas nad Talianskom (3:2 po predĺžení), potom však šesťkrát v rade prehrali. Po tesných prehrách s Lotyšmi, Dánmi a Nemcami prišli výrazné zaváhania s Ruskom (0:6) a USA (1:6) a dôstojná derniéra so Švédskom. Celkovým rezultátom je konečná 14. priečka. Horšie obstáli iba Slovinci a Taliani, ktorí sa s elitnou kategóriou rozlúčili. "Bol to ťažký, ale poučný turnaj pre nás. Musíme z neho načerpať čo najviac skúseností. V poslednom zápase sme už nehrali hurá hokej, už si každý držal svoju pozíciu. Ja verím, že tieto skúsenosti prenesieme ďalej, do ďalšej kariéry a na ďalší šampionát," uviedol.

Výsledok slovenského tímu na MS 2017 síce fanúšikov neuspokojil, no tí majú istotu, že domáci tím nebude chýbať na MS 2019. Ako organizátorská krajina bude mať Slovensko ochranu pred vypadnutím na MS 2018 v Dánsku. Brankár Hudáček verí, že o rok bude na šampionáte viac slovenskej radosti. "Je super, že sme sa zachránili, najmä smerom k domácim MS. Verím, že o rok v Dánsku dosiahneme lepší výsledok. Potreboval by to slovenský hokej. My spravíme všetko pre to, aby sme skúsensti z tohto šampionátu preniesli do toho ďalšieho," dodal.
 

Vyberte región