Na Štrbskom Plese o domáce tituly, Mesík sa rozlúči s kariérou

28.03.2008 Celý región

Štrbské Pleso 28. marca (TASR) - Na Štrbskom Plese sa v sobotu bude bojovať o tituly majstrov Slovenska v skokoch na lyžiach a severskej kombinácii.
Oficiálnu rozlúčku s aktívnou kariérou absolvuje Martin Mesík, ktorý v uplynulých rokoch ako jediný skokan reprezentoval Slovensko na podujatiach Svetového pohára, majstrovstvách sveta či zimných olympijských hrách.
"Na Štrbskom Plese sa predstavia skokani i kombinátori zo Slovenska, Čiech, Poľska a Slovinska, nie je vylúčená ani účasť pretekárov z iných krajín. Prvé súťažné kolo odštartuje na mostíku HS 98 o 11.00, od 14.30 je na programe beh na 5 km, v ktorom by sa mali okrem združenárov mali predstaviť aj viacerí bežci-špecialisti, " informoval šéf skokanského úseku Slovenského lyžiarskeho zväzu Martin Švagerko.
Domáci šampionát skokanov sa mal pôvodne uskutočniť už začiatkom marca. Podujatie však po 30 skokoch napokon zrušili pre husté sneženie a silný vietor. V nájazdovej stope sa tvorili záveje a v prípade pokračovania súťaže by boli skokani vystavení príliš veľkému riziku.
 

Vyberte región