Leto na Spišskom hrade bude v znamení divadiel aj nočných prehliadok

12.07.2017 Levoča

Spišské Podhradie 12. júla (TASR) – Návštevníci najnavštevovanejšieho hradu na Slovensku v roku 2016 si môžu počas leta na Spišskom hrade okrem tradičnej prehliadky vychutnať aj kultúrny program. Piatky budú na hrade počas prázdnin patriť divadlám, soboty nočným prehliadkam spojeným so sprievodným programom a nedele budú venované deťom.

V piatok 14. júla sa v hradných priestoroch predstaví Divadlo Kontra s predstavením Howie a Rookie, 21. júla divadlo Teatro Colorato s dvoma vtipnými jednoaktovkami s názvami Bubáci a Mister Taylor. Augustové vystúpenie (11.8.) bude patriť vtipnej komédii o rozličných tvárach pokrytectva s názvom Measure for measure, taktiež z dielne divadla Teatro Colorato. Začiatok divadelných predstavení je o 20.00 h. Informuje o tom Spišský hrad na svojej internetovej stránke.

Každú prázdninovú sobotu sú pre návštevníkov pripravené o 20.30 h nočné prehliadky doplnené o šermiarske vystúpenie alebo ohňovú šou. Turisti sa počas nich môžu stretnúť aj so živými sochami. Nedele budú venované deťom. Vždy o 14.30 h začína divadelné predstavenie. Najbližšie s názvom Zbojnícka kráľovná sa uskutoční 16. júla. V nedeľu 13. augusta je pre deti pripravené podujatie Škola princezien.

Návštevnosť Spišského múzea v Levoči, pod ktoré patrí aj Spišský hrad, bola v roku 2016 rekordná. "Spôsobila to najmä vysoká návštevnosť hradu, ktorého prevádzka však nie je celoročná. Na hrade sme mali 209.110 návštevníkov," uviedla riaditeľka Slovenského národného múzea - Spišského múzea v Levoči Mária Novotná.

Spišský hrad je príkladom stredovekého kráľovského hradu. Vznikol na konci 12. a začiatkom 13. storočia. Už koncom 13. storočia mal takmer dnešnú rozlohu. Patril kráľovským dynastiám Arpádovcov, Anjouovcov. Neskôr patril Zápoľským, Thurzovcom a Csákyovcom. V roku 1993 bol zapísaný do Svetového zoznamu prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO.
 

Vyberte región