Do Sniny mieria rockové divy Suzi Quatro a Nena

27.07.2017 Snina

Bratislava/Snina 26. júla (TASR) - Tohtoročný jubilejný Rock pod Kameňom bude hudobne pestrý. V známom rekreačnom prostredí Sninských rybníkov v Snine sa od 2. do 4. augusta predstavia viaceré rockové divy.

Novými prírastkami do zbierky rockových a metalových hudobníčok sú Alissa White-Gluz z melodickej death metalovej kapely Arch Enemy, jedna z najúspešnejších nemeckých speváčok Nena, ktorá zažiari na Slovensku a v Čechách vôbec svojím prvým vystúpením. Milovníkov ženského rocku zas prevalcuje Suzi Quatro v jej legendárnom koženom odeve.

„Verím, že aj tento raz bude koncert nabitý energiou a že si slovenské publikum rado so mnou zaspieva. Sľubujem, že to bude divoké,“ netají sa nadšením Suzi Quatro. Tá má za sebou posledné svetové turné, ktoré si užilo v roku 2015 aj NTC v Bratislave a o odchode do dôchodku rozmýšľa každým rokom. Určite zaznejú hity Can the Can, 48 Crash, Devil Gate Drive, If You Can't Give Me Love či She's In Love With You.

Nena svoju kariéru odštartovala až sólovou dráhou, kedy sa stala idolom nemeckej mládeže. Najväčší hit 99 Luftballons nahrala aj v anglickej verzii 99 Red Ballons, ktorou si vyslúžila titul prvej nemeckej speváčky na čele anglického rebríčka. Svojou energiou zažiari na Slovensku vôbec prvým vystúpením.

Alissa zo švédskej kapely Arch Enemy pozdravuje všetkých návštevníkov: „Vyzerá to byť na veľmi cool festival, vyzerá veľmi zaujímavo. Kapely z celého sveta, mnoho miestnych kapiel, dúfam, že sa vidíme, Arch Enemy budú headlineri.“ Z bývalej nádeje kapely The Agonist sa po príchode do Arch Enemy stala razom metalová ikona. Zaplnila titulné strany všetkých metalových časopisov a stala sa jednou z najsledovanejších rockových osobností. Len pár dní pred vystúpením na festivale Rock pod Kameňom oslávi 32. narodeniny.

V zozname účinkujúcich sú okrem Suzi Quatro a Neny aj Amorphis, Axxis, Blues Pills, Ravenclaw & Kai Hansen, Petr Kolář, Kiss Moravian Girls, Wanastowi Vjecy, Alkehol, Škwor, Horkýže Slíže, Slobodná Európa, Bijouterrier, Metropolis či MassRiot.

Vstupenky na Rock pod Kameňom 2017 sú dostupné na predajných miestach v Snine, na webovej stránke festivalu a v sieti Ticketportal. TASR informoval PR manažér festivalu Pavol Dráb.
 
 


 
 

Vyberte región