Podsitnianske dni hojnosti ponúknu aj súťaž o najlepšiu bôbovicu

12.08.2017 Banská Štiavnica

Prenčov 12. augusta (TASR) - Program s množstvom účinkujúcich a zaujímavými súťažami ponúka v poradí 17. ročník Podsitnianskych dní hojnosti v Prenčove v okrese Banská Štiavnica. Na tamojšom rínku sa konajú od dnešného poludnia až do neskorej noci.

"Súťažiť sa bude o najlepšiu bôbovicu či 'naj' hontianskeho šéfkuchára. V hádačke 'pálenýho' zvíťazí ten, kto určí podľa chuti druh. A najlepší páleničiar dostane cenu návštevníka," informovala Drahomíra Prieberová z občianskeho združenia Zlatá cesta.

Bohatý program pripravili organizátori aj pre deti. Bábkovou rozprávkou Huncút Gašpar ich zabaví Divadielko Concordia z Banskej Štiavnice, zacifrovať a zahrať sa budú môcť na detskej tancovačke s tanečníkmi zo súboru Mladosť.

"Program na hlavnom javisku spestria vystúpenia detí z okolitých dedín, folklórna skupina Lubená z Poluvsia a súbory Krtíšan z Veľkého Krtíša a Mladosť z Banskej Bystrice. Svojím programom, samozrejme, prispeje aj domáca folklórna skupina Prenčovan a detská Širinka," dodala Prieberová s tým, že večer bude patriť tancovačke pre dospelých.

Počas dňa čaká na návštevníkov aj sprievodný program, v ktorom nebudú chýbať ukážky mlátenia obilia, kováčska vyhňa, remeselné stánky s ukážkami výroby či detský kútik a stánky s občerstvením.

Podsitnianske dni hojnosti v Prenčove na rínku sú koncipované ako ľudový festival zameraný na zviditeľňovanie regionálneho dedičstva. Podujatie poukazuje na klenoty hmotnej a duchovnej kultúry Prenčova a jeho blízkeho okolia. Podujatiu dominuje autentický regionálny folklór.
 

Vyberte región