Po vážnej dopravnej nehode vo Vranove n. Topľou zomrel mladý muž

03.09.2017 Vranov nad Topľou

Vranov nad Topľou 3. septembra (TASR) – Po vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v sobotu (2.9.) večer vo vranovskej mestskej časti Lomnica v smere na obec Sačurov, zomrel mladý muž.

Ako pre TASR uviedla prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová, vo vozidle sa mali nachádzať okrem vodiča aj traja spolujazdci. Všetci pochádzali z obce Hlinné. Muž (28 rokov) podľa jej slov po prevoze do nemocnice zomrel, ďalší dvaja 25-roční spolujazdci mali ľahké poranenia. U vodiča (29 rokov) nebola zistená prítomnosť alkoholu. "Pravdepodobne bol bez zranení," doplnila.

Nemocnica vo Vranove nad Topľou v tejto súvislosti prijala jedného pacienta. Pre TASR to potvrdil hovorca spoločnosti Svet zdravia Tomáš Kráľ. "Muž mal vážne poranenie hlavy a vážne vnútorné poranenia. Resuscitovaný bol pri prevoze záchranármi. Snaha o oživenie prebehla ešte v nemocnici, žiaľ, neúspešne," priblížil.

Vranovský vyšetrovateľ začal podľa Migaľovej trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. Zároveň vzniesol obvinenie z daného skutku voči vodičovi. Stíhaný je na slobode.
 

Vyberte región