Predsedom OC KDH zostáva po sneme Stanislav Kahanec

21.04.2008 Prešov

Prešov 21. apríla (TASR) – Kresťanskí demokrati na víkendovom okresnom sneme KDH v Prešove potvrdili vo funkcii predsedu poslanca Národnej rady (NR) SR Stanislava Kahanca. Vedenie Okresného centra (OC) KDH informovalo o tom dnes ...
Stanislava Kahanca potvrdilo vo funkcii 77 z 95 hlasujúcich účastníkov snemu. Ostatné hlasy získali protikandidáti Marián Eliáš a František Gerlašinský. Podpredsedami na najbližšie dva roky sa stali Anton Gašpár, Juraj Hreha a novozvolená Andrea Turčanová. Odchod poslancov NR SR Vladimíra Palka, Františka Mikloška, Rudolfa Bauera a Pavla Minárika z KDH, sa podľa Kahanca prejavil aj na okresnej úrovni. \"V hnutí však nemožno hovoriť o roztrieštenosti, ani o vystupovaní členov z okresnej organizácie, \" uviedol. Zdôraznil, že riešenie momentálnej situácie bude aj hlavnou úlohou nového vedenia OC KDH v najbližšom období.
\"Keď zoberieme do úvahy fakt, že celoslovensky nie sme v najjednoduchšej situácii z hľadiska jednoty v hnutí, tak sa budeme predovšetkým usilovať o to, aby sa KDH stabilizovalo vo svojom prostredí, aby jeho aktivity oslovili predovšetkým obyčajného človeka, \" povedal pre TASR Kahanec.
Podpredsedníčka Turčanová informovala, že poslanec mestského zastupiteľstva za KDH Mikuláš Bodnár, ktorému kolegovia vyčítali, že v dôležitých bodoch nehlasoval spoločne s klubom KDH-SDKÚ-DS, už nie je členom strany. Vzhľadom na to, že nezaplatil členský príspevok, jeho členstvo v KDH zaniklo. Bodnár pre TASR v telefonickom rozhovore uviedol, že členský príspevok nezaplatil, pretože na to zabudol. \"Nikto ma na to neupozornil, hoci patrím k zakladateľom KDH. Určite to z mojej strany nebol úmysel. Nemusia sa teda zapodievať mojím odvolávaním, \" dodal Bodnár.
Sídlo OC KDH sa presťahovalo do nových priestorov na Hlavnej 80 v Prešove, ktoré sú majetkom Arcibiskupského úradu Košice. Rovnako v týchto priestoroch sídlia aj regionálne kancelárie poslancov NR SR Stanislava Kahanca, Jozefa Šimka a europoslanca Jána Hudackého.
 

Vyberte región