K 700. výročiu písomnej zmienky o Humennom vydali mimoriadnu známku

10.09.2017 Humenné

Humenné 10. septembra (TASR) – Humenská samospráva sa pripravuje na oslavy 700. výročia prvej písomnej zmienky o meste. Bohatý program v rámci Pamätných dní mesta Humenné rozvrhli na štyri dni od 14. do 17. septembra. Najväčšími podujatiami budú Galaprogram na zimnom štadióne v sobotu 16. septembra a vystúpenie súborov v amfiteátri v posledný deň osláv.

Hovorkyňa mesta Michaela Dochánová uviedla, že radosť urobia aj filatelistom, ktorí si môžu obohatiť svoju zbierku o známku s personalizovaným kupónom, ktorá vznikla špeciálne pri príležitosti 700. výročia prvej písomnej zmienky o meste Humenné.

Známku s originálnym vyobrazením k 700. výročiu mesta navrhol chorvátsky umelec Zvonimir Vila. Ten bude mať v prvý deň osláv aj vernisáž v mestskom kultúrnom stredisku. Záujemcovia si mimoriadnu známku budú môcť zakúpiť v Turistickom informačnom centre, ktoré sídli v budove železničnej stanice.

V spolupráci so Slovenskou poštou bude možné v prvý deň osláv mesta Humenné (14.9.) posielať listové zásielky opečiatkované špeciálnou pečiatkou vytvorenou rovnako pri príležitosti osláv mesta. Príležitostná pečiatka bude k dispozícii na Pošte 1, v priehradke označenej logom osláv. Záujemcovia si budú môcť dať opečiatkovať nielen známky zakúpené v TIC, ale aj iné donesené tlačoviny.
 

Vyberte región