Seat ešte tento rok vybaví svoje modely asistenčným systémom Amazonu

01.10.2017 Celý región

Berlín 30. septembra (TASR) - Digitálny jazykový asistent Alexa spoločnosti Amazon sa v budúcnosti objaví aj v modeloch Seatu. Ešte koncom tohto roka budú pomáhať majiteľom modelov Leon a Ateca, rady Ibiza, Arona a veľké SUV budú nasledovať budúci rok. Seat tak predbehol nemecký koncern BMW, ktorý chce prvé modely s Alexou uviesť na trh v polovici budúceho roka.

"Auto vás rozpozná a pozdraví, bude poznať vaše záľuby a zavedie vás na obľúbené miesta a do obľúbených reštaurácií," povedal manažér pre zábavu a sieťové prepojenia Leyre Olavarria. Pomocou Alexy bude vodič schopný z vozidla vypnúť svetlo v dome, nakupovať online alebo získať aktuálnu predpoveď počasia. Alexa by mala poskytovať vyše 20.000 funkcií.

Amazon patrí medzi pionierov sieťových jazykových asistenčných systémov a priamo konkuruje gigantom ako Google, Apple a Microsoft.

Materský koncern Seatu - Volkswagen - v piatok (29.9.) oznámil iniciatívu, v rámci ktorej zavedie v španielskej továrni v Martorelli internet vecí. Za týmto účelom pozýva k účasti startupy, dizajnérov, študentov aj vedcov z celého sveta.
 

Vyberte región