Vranovský vyšetrovateľ obvinil z kupliarstva dvoch mužov a jednu ženu

03.10.2017 Vranov nad Topľou

Vranov nad Topľou 3. októbra (TASR) - Vranovský vyšetrovateľ obvinil zo zločinu kupliarstva dvoch mužov a jednu ženu z okresu Vranov nad Topľou. Trojica mala prostredníctvom sociálnej siete a mobilného telefónu dohadovať za finančnú odmenu iným osobám stretnutia za účelom pohlavného styku a iných sexuálnych praktík.

Ako dnes informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik, ide o 32-ročného muža z Pavloviec, 42-ročného muža a 23-ročnú ženu, obaja z obce Čičava. "Žena a mladší z obvinených mužov mali so záujemcami dohadovať miesto a čas stretnutia. Muži potom osobu, ktorú ponúkali na sex, priviezli svojím autom na stretnutie so záujemcom vo Vranove nad Topľou a blízkom okolí," priblížil s tým, že za sprostredkovanie mali zinkasovať spravidla od 10 do 40 eur. Trvať to malo najmenej šesť mesiacov.

Vyšetrovateľ obvinených zadržal, umiestnil do cely policajného zaistenia a spracoval podnet na ich vzatie do väzby. "Rozhodnutím sudcu Okresného súdu vo Vranove nad Topľou boli v pondelok (2.10.) do väzby vzatí obvinení muži. Všetkým trom hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri až desať rokov," uzavrel Džobanik.
 

Vyberte región