MMA: Deák sa stal šampiónom organizácie Fight Nights

07.10.2017 Celý región

Petrohrad 7. októbra (TASR) - Slovenský profesionálny MMA zápasník Tomáš Deák zvíťazil v noci na sobotu v Petrohrade nad domácim Nikitom Čisťakovom technickým knokautom v prvom kole a získal titul poprednej ruskej organizácie Fight Nights vo váhovej kategórii do 61 kilogramov.

Dvadsaťšesťročný zástupca bratislavského klubu Octagon Fighting Academy (OFA) predviedol v Športovom paláci Jubilejnyj dominantný výkon. Po krátkom úvode v postoji sa súboj preniesol na zem, kde Deák zaujal vrchnú pozíciu a postupne si spracúval ruského súpera predovšetkým tvrdými lakťami do hlavy. Čisťakov nedokázal účinne vzdorovať, Slovák sa napokon dostal k technike ground-and-pound a keďže protivník pri jeho úderoch nekládol aktívny odpor, český rozhodca Jan Voborník presne minútu pred koncom prvého kola ukončil duel v prospech Deáka.

Zverenec Iľju Škondriča si titulový zápas vybojoval v osemčlennej pyramíde, v ktorej zdolal na predchádzajúcich turnajoch ďalších dvoch Rusov Alexandra Janiševa a Vadima Busejeva. Deák zlepšil svoju bilanciu na 17 víťazstiev, okrem toho má na konte 9 prehier a jednu remízu.
 
 
 

Vyberte región