Hornošarišský vínny festival je rozlúčkou s letom

07.10.2017 Bardejov

Bardejov 7. októbra (TASR) – Spojenie ochutnávky vína, kultúrneho programu a sprievodných akcií ponúka 3. ročník Hornošarišského vínneho festivalu, ktorý sa dnes koná v Bardejovských kúpeľoch. Priamo na Kúpeľnej kolonáde predstavujú svoju produkciu viaceré slovenské vinárstva. Kultúrny program sa začne popoludní od 14.00 h. Súčasťou festivalu je aj sabráž - exhibícia v sekaní sektov, dražba vín a tombola. V programe vystúpi v hre na ľudové nástroje Jaroslav Sloboda, na saxofón Marián Bukovský a ľudová hudba Fogaš.

„Hornošarišský vínny festival je posledným podujatím pre širokú verejnosť, ktoré sme na túto letnú kúpeľnú sezónu pripravili. Bardejovské kúpele sú vyhľadávaným miestom na jednodňové výlety rodín a stretávajú sa tu priatelia zo širokého okolia. Kultúrne akcie spestrujú pobyty aj našim pacientom. Aj keď je vínny festival poslednou masovou akciou tejto sezóny, kultúrne a osvetové podujatia budú pokračovať do konca roka,“ uviedol generálny riaditeľ Bardejovských kúpeľov Jaroslav Komora.

Do konca októbra si návštevníci môžu ešte každú sobotu od 15.00 h vypočuť hudobné vystúpenia pred Kúpeľnou kolonádou. Okrem toho kúpele organizujú celoročne dvakrát do týždňa na kolonáde maľovanie na hodváb. Počas celého roka aspoň raz do týždňa ponúkajú verejnosti prednášky o histórii a s lekárskou a zdravotnou tematikou.

V priebehu letnej sezóny Bardejovské kúpele pripravili tradičné podujatia Bardejovské kúpeľne dni, Medzinárodné hudobné leto, Alžbetínsky deň na počesť cisárovnej Sisi, Folklórny festival a Pivný festival. Obľúbené sú aj výstavy kvetov, obrazov, plastík, fotografií. Súčasťou aktivít sú tiež atrakcie a rôzne animačné programy pre deti, či prezentácie a predaj tradičných remeselných výrobkov.

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ - Bardejov zaznamenala za 1. polrok tohto roku zvýšenie počtu turistov oproti rovnakému obdobiu minulých rokov. Najlákavejšími destináciami regiónu sú práve Bardejovské kúpele a mesto UNESCO Bardejov. V regióne tak pokračuje priaznivý trend zvyšovania návštevnosti, ktorý sa začal v minulom roku. Riaditeľ OOCR Radomír Jančošek informoval, že pravdepodobne pôjde o najúspešnejší rok z hľadiska návštevnosti regiónu a jednoznačným ťahúňom je domáci turizmus.
 

Vyberte región