Smer-SD rešpektuje inštitút prokuratúry a odmieta diskutovať o zmenách

05.05.2008 Poprad

Stará Lesná 5. mája (TASR) - Predseda vlády SR Robert Fico sa dnes v podvečer zúčastnil na rokovaní Rady prokurátorov SR v Starej Lesnej vo Vysokých Tatrách. Za účasti generálneho prokurátora SR Dobroslava Trnku rokujú jej ...
Premiér v rozhovore pre TASR konštatoval, že úlohou vlády vo vzťahu k prokuratúre je iba vytvárať dobré finančné a iné predpoklady na fungovanie tejto nezávislej inštitúcie. \"Chcem potvrdiť, že Smer - sociálna demokracia ako najsilnejšia strana vládnej koalície rešpektuje inštitút prokuratúry tak, ako je zakotvený v Ústave, ako je zakotvený v iných zákonoch a nie je u nás žiadna vôľa diskutovať o zmenách tohto inštitútu, pokiaľ ide o úvahy, ktoré sa v minulosti objavili, \" povedal.
Ako ďalej uviedol Robert Fico, pozvanie na dnešné rokovanie prijal, pretože počas funkčného obdobia považuje za podstatné komunikovať so všetkými významnými inštitúciami. \"Už som sa stretol v minulosti s predsedom Najvyššieho súdu SR a ďalšími, teraz som prijal pozvanie Rady prokurátorov SR ako najvyššieho orgánu, nazval by som ho samosprávnym orgánom v rámci inštitúcie prokurátorov. Budeme hovoriť predovšetkým o potrebách tejto inštitúcie. Keďže narastá aj agenda prokuratúry, je potrebné na to reagovať. Som rád, že došlo k dohode a s účinnosťou, myslím, od 1. júla 2008 bude navýšený počet tabuľkových miest, čo umožní prokuratúre lepšie reagovať na potreby doby, \" uviedol premiér.
Dodal, že hovoriť chcú tiež o niektorých aktuálnych veciach, ktoré sa týkajú vývoja trestného práva, agendy na prokuratúre a o ďalších témach. Priznal, že oblasť trestného práva mu je aj osobne blízka.
 

Vyberte región