V Spišskej Kapitule sa uskutoční spoločná púť charít

10.10.2017 Levoča

Bratislava/Spišské Podhradie 10. októbra (TASR) – Spoločná púť charít, ktorú organizuje Slovenská katolícka charita (SKCH), sa tento rok uskutoční v piatok 13. októbra v mestskej časti Spišského Podhradia v Spišskej Kapitule v okrese Levoča. Zamestnanci, dobrovoľníci a klienti z celého Slovenska sa stretnú, aby mohli spoločne poďakovať za uplynulý rok.

"Táto púť je podujatím, ktoré vytvára priestor pre spoločné stretnutie, modlitby, poďakovanie, ale aj prosby. Každoročne sa na ňom zúčastní viac ako 500 účastníkov. Koná sa vždy na inom mieste," informovala TASR Petra Lisoňová zo Spišskej katolíckej charity, ktorá ju tento rok organizuje. Začína sa v piatok 13. októbra o 10.00 h spoločnými modlitbami a piesňami. Pokračovať bude slávnostnou svätou omšou v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule. Jej celebrantom bude prezident SKCH Štefan Sečka. Popoludní budú v rámci kultúrneho programu ocenení vybraní zamestnanci za rozvoj charitného diela na Slovensku.

"Spoločná púť charít nám umožňuje poďakovať za predošlý rok. Okrem toho je vzájomným povzbudením v našej práci a napĺňaní poslania ktoré máme, byť blízko pri človeku. Tento rok oslavujeme 90 rokov charity na Slovensku," povedal generálny sekretár SKCH Erich Hulman.

Počiatkom tradície spoločnej púte charít bola oslava obnovenia činnosti SKCH na Slovensku po roku 1989. Slovenská katolícka charita vznikla v roku 1927. V 50. rokoch štát pozastavil jej činnosť a dovolil len spravovanie charitných domovov. Po roku 1989 sa mohla SKCH opäť vrátiť k svojmu pôvodnému poslaniu a začiatkom roku 1991 sa začala vytvárať jej štruktúra. V súčasnosti tvorí SKCH desať diecéznych a arcidiecéznych charít a Sekretariát SKCH. V SKCH pracuje takmer 1600 zamestnancov a pomáha jej približne 1000 dobrovoľníkov. Ročne poskytne pomoc viac ako 23.000 ľuďom v núdzi v takmer 250 zariadeniach zdravotníckych a sociálnych služieb na celom Slovensku.
 

Vyberte región