Bratislavské hudobné slávnosti odpremiérujú skladbu Mariána Vargu

11.10.2017 Bratislava

Bratislava 11. októbra (TASR) – Na 53. ročníku Bratislavských hudobných slávností (BHS) v koncertnej sieni Slovenskej filharmónie dnes zaznejú skladby dvoch slovenských autorov. Zahrá ich Symfonický orchester Slovenského rozhlasu s dirigentom Mariom Košíkom.

"BHS sú aj prezentáciou slovenských umelcov a diel. Tu by som rada spomenula skladbu Mariána Vargu Musica concertante. Je to, žiaľ, už hommage á Marián Varga. Zazneje aj husľový koncert jubilanta, deväťdesiatnika Ladislava Burlasa, dlhoročného predsedu festivalového výboru," uviedla pre TASR hlavná manažérka festivalu Izabela Pažítková.

Podľa nej premiérove uvedenie diela nedávno zosnulého Vargu umožní trochu netradičný pohľad na túto ikonickú osobnosť slovenskej hudby. Na pódiu s orchestrom zahrajú aj Andrej Šeban, Fedor Frešo, Martin Valihora a Vladislav Šarišský.

V Burlasovej skladbe Hudba pre husle a orchester sa predstaví popredný slovenský husľový virtuóz Milan Paľa. Večerný program uzavrie majestátna Dantovská symfónia Franza Liszta.
 

Vyberte región