Dopravný podnik mesta Prešov bude meniť cestovné lístky

08.05.2008 Prešov

Prešov 8. mája (TASR) – Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP) postupuje pri zavádzaní spoločnej európskej meny podľa vopred vypracovaného harmonogramu.
\"V oblasti predaja jednorazových lístkov máme pripravenú zásobu cestovných lístkov s duálnym vyobrazením ceny predbežne na šesť mesiacov. Vstúpili sme do rokovania so Slovenskou poštou, s ktorou mienime spolupracovať pri výmene mincí za bankovky s cieľom ušetriť bankové poplatky. V tejto súvislosti s dodávateľskou firmou rokujeme aj o úprave počítadiel mincí, ktoré využívajú naši zamestnanci, \" uviedol pre TASR riaditeľ DPMP Peter Janus.
Počas prvých troch dní po určení konverzného kurzu začne DPMP k prepočtu cestovného a prepravného so zaokrúhlením na 5 centov nadol. Do 30 dní od určenia konverzného kurzu DPMP stiahne z obehu všetky staré cestovné lístky a bude distribuovať cestovné lístky s duálnym vyobrazením cien. V tomto období zverejní dopravný podnik tarify MHD a cenníky služieb v dopravných prostriedkoch, na internete i na predajných miestach. V súvislosti s novou menou pripravujú spolu s dodávateľom projekt na zmenu čipových kariet, teda predplatných cestovných lístkov tak, aby obsahovali všetky zákonné náležitosti.
 

Vyberte región