V meste pribudne letné kúpalisko a zimný štadión

14.05.2008 Celý región

Vranov nad Topľou 14. mája (TASR) - Vyše 30 miliónov Sk (946.252 eur) si vyžiada výstavba letného kúpaliska, ktoré začali stavať vo Vranove nad Topľou.
Keďže kúpalisko v okresnom sídle absentuje a z európskych fondov samospráva predčasom na cestovný ruch financie nezískala, rozhodla sa investovať do jeho výstavby a neskôr aj realizácie športovej haly financie z predaja mestského majetku a prípadne aj z úverových zdrojov.
Krytý bazén, ktorý je súčasťou širšieho komplexu s reštauráciou, centrom mládeže a pod. by mal byť ukončený do jedného roka. \"Na zimný štadión je projektový náklad okolo 80 miliónov ( 2.523.341 eur), ale my ho chceme robiť etapovite, to znamená, že v prvej etape urobíme iba to najnutnejšie, čo mesto potrebuje v súvislosti s jeho základným sfunkčnením. V prvej etape rátame s nákladom okolo 45 miliónov Sk (1.419.379 eur), \" uviedol dnes pre TASR primátor mesta Tomáš Lešo. V areáli kúpaliska majú byť aj ďalšie dve detské kúpaliská s nižšou hladinou vody, ku ktorým pribudne neskôr ešte jeden bazén.
Areál letného kúpaliska sa rozprestiera pri rieke Topľa na ploche asi 2,5 hektára. Ide o lokalitu nachádzajúcu sa pri futbalovom ihrisku a tenisových kurtoch. V tesnej blízkosti vyrastie aj jazdecký areál s plochou asi štyroch až piatich hektárov. V spomínanej lokalite plánuje samospráva vystavať aj multifunkčnú športovú halu.
 

Vyberte región