V levočskej nemocnici pribudlo oddelenie rehabilitácie a fyziatrie

30.10.2017 Levoča

Levoča 30. októbra (TASR) - Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v pondelok slávnostne otvorila Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča. Celkom novovybudované oddelenie vzniklo vďaka kompletnej rekonštrukcii a vyžiadalo si finančné prostriedky vo výške 400.000 eur.

„Novovybudované oddelenie poskytne pacientom vyšší štandard v poskytovaní zdravotnej starostlivosti a personálu zabezpečí kvalitné zázemie pre poskytovanie služieb pacientom,“ uviedol riaditeľ nemocnice Ľubomír Strelka s tým, že prestavba trvala 13 mesiacov.

Levočská nemocnica sa vďaka tomuto oddeleniu podľa neho priblížila k poskytovaniu komplexnej zdravotnej starostlivosti. Nevyhnutnosť modernizácie súvisí s rozvojom medicínskej starostlivosti a zdokonaľovania sa zdravotníckej techniky. „Veľmi sa teším, že vedenie nemocnice spolu s prevádzkovateľom dokázali vybudovať oddelenie, ktoré pomáha pacientom s rôznymi ochoreniami,“ doplnila primárka nového oddelenia Ingrid Dzurňáková.

Oddelenie poskytuje preventívnu, diagnostickú a liečebnú starostlivosť pre ambulantných a hospitalizovaných pacientov všetkých vekových kategórií. Fyzioterapia je súčasťou liečby množstva ochorení, predovšetkým pohybového aparátu, ortopedických, neurologických, reumatologických pacientov, ako aj poúrazových stavov dospelých a detí.

Celkové investície do Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča v tomto roku dosiahli výšku 836.000. Od obdobia, keď sa levočská nemocnica začlenila do skupiny Agel, sa tu podarilo otvoriť niekoľko nových ambulancií, zrekonštruovať niektoré oddelenia a došlo aj k technickému zhodnoteniu všetkých budov v areáli nemocnice či k zakúpeniu zdravotníckej techniky a mobiliáru.
 

Vyberte región