Trump verí Putinovi,že Rusko nezasiahlo do prezidentských volieb v USA

12.11.2017 Celý región

Danang 12. novembra (TASR) - Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že jeho ruský náprotivok Vladimir Putin ho opakovane uistil o nezasahovaní Moskvy do vlaňajších prezidentských volieb v USA. Informuje o tom agentúra DPA.

"Zakaždým, keď ma stretne, povie 'Nespravil som to', a ja mu naozaj verím, že to tak aj myslí," uviedol Trump v sobotu pre novinárov na palube prezidentského špeciálu Air Force One smerujúceho do vietnamského hlavného mesta Hanoj. Trump sa tam presunul z mesta Danag, kde sa konal summit Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC).

Trump a Putin sa v Danangu zvítali popri zmienenom fóre, avšak oficiálne samostatné stretnutie prezidentov Spojených štátov a Ruska sa počas summitu APEC vo Vietname napriek očakávaniam neuskutočnilo.

Putin v sobotu vyhlásil, že neuskutočnenie oficiálneho stretnutia s prezidentom USA Donaldom Trumpom na danom ekonomickom summite je odrazom toho, že medzi oboma ich krajinami stále pretrváva napätie.

Ústredná spravodajská služba (CIA) medzitým pre americké médiá vydala stanovisko, že riaditeľ CIA Mike Pompeo "stojí a vždy stál" pri záveroch amerických tajných služieb, ktoré tvrdia, že ruské úrady nariadili hackerské útoky proti americkým politikom a iným orgánom spojeným s vlaňajšími voľbami.

Špeciálny prokurátor Robert Mueller vyšetruje, či v súvislosti s údajným zasahovaním nedošlo i k spolupráci medzi Trumpovým tímom a Kremľom. Republikánsky senátor John McCain podľa agentúry Reuters vyhlásil, že domnievať sa, že Putinovi nejde o americké záujmy, je naivné a riskantné pre bezpečnosť USA.
 

Vyberte región