Pacas zvíťazil nad Adriaanszom technickým KO v 2. kole

12.11.2017 Celý región

Amsterdam 12. novembra (TASR) - Slovenský profesionálny kickboxer Martin Pacas zvíťazil v sobotu na turnaji organizácie Enfusion v holandskom Amsterdame nad Marcellom Adriaanszom zo Surinamu technickým KO v 2. kole. Zápas ťažkých váh ukončil uterák vhodený do ringu.

Dvadsaťšesťročný Trenčan od úvodných sekúnd ovládol dianie medzi šestnástimi povrazmi. Súpera tlačil k lanám tvrdými údermi a kopmi, kombinácie navyše uzatváral kolenami. Adriaansz nenachádzal účinnú obranu, nemal silu ani na kontry a úvodnú trojminútovku tak doslova len "prežil". Nepomohla mu ani prestávka, Pacas krátko po jej skončení trafil highkick na hlavu a Surinamčan bol počítaný v stoji. Následne stihol inkasovať ešte dve naskočené kolená a spŕšku ďalších úderov, až prišlo "vykúpenie" v polovici kola v podobe vhodeného uteráka.

"Plán vyšiel na sto percent. Dôležité bolo nezraniť sa a vyhrať najlepšie pred limitom, keďže už o dva týždne ma čaká v Liptovskom Mikuláši náročná obhajoba titulu majstra sveta WKU," uviedol pre TASR takmer dvojmetrový zverenec trénera a manažéra Petra Navrátila.

Pacas, ktorý má na konte viacero cenných skalpov, vrátane Čecha Tomáša Hrona či Maročana Ismaela Lazaara, vylepšil svoju bilanciu na 32 víťazstiev z 35 zápasov.
 

Vyberte región