Čestných Oscarov si prevzali Donald Sutherland či Agnes Varda

12.11.2017 Celý región

Los Angeles 12. novembra (TASR) - Kanadský herec Donald Sutherland (82), francúzska filmárka, rodáčka z Belgicka Agnes Varda (89), americký kameraman Owen Roizman (81) a jeho krajan režisér Charles Burnett (73) si v noci na nedeľu prevzali v Hollywoode za celoživotné dielo čestných Oscarov, ocenenia Americkej filmovej akadémie, a to v rámci osobitného galavečera.

Navyše sa mexický režisér Alejandro González Iňárritu (54) stal laureátom Special Award za film Carne y Arena, krátku snímku opierajúcu sa o skúsenosti migrantov, ktorí mali za sebou nebezpečnú cewstu cez mexicko-americkú štátnu hranicu.

Medzi hosťami slávnostného udeľovania čestných Oscarov boli okrem iných herečky Emma Stone, Michelle Williams, Diane Kruger, Jennifer Lawrence, ich kolegovia Jake Gyllenhaal a Hugh Jackman, ako aj renomovaný režisér Darren Aronofsky.

Udeľovanie čestných Oscarov oddelili od galavečera, na ktorom si laureáti preberajú s ročnou periodicitou prestížne sošky, po prvý raz v roku 2009. Galavečer venovaný udeľovaniu Oscarov sa tentoraz uskutoční v Los Angeles 4. marca 2018.
 

Vyberte región