Ľuďom ktorých trápia splátky, poradia odborníci v Prešove

14.11.2017 Prešov

Prešov 13. novembra (TASR) – Ľudia, ktorí bojujú so splácaním svojich dlhov, sa počas Dňa bez dlhov môžu v Prešove bezplatne poradiť s odborníkmi, ako riešiť svoju ťažkú finančnú situáciu. Prešovská radnica sa pri tejto príležitosti zapája do vzdelávacej akcie, ktorá sa uskutoční v utorok 14. novembra v jej priestoroch na Jarkovej ulici v zasadacej miestnosti odboru sociálnych služieb Mestského úradu v Prešove.

V stánku v meste budú prítomní takisto konzultanti Centra právnej pomoci, štátnej organizácie, ktorá ako jediná môže slovenským občanom sprostredkovať osobný bankrot. Ako uviedla hovorkyňa mesta Veronika Kmetóny Gazdová, ľuďom vo finančnej núdzi budú k dispozícii na mestskom úrade odborníci zo spoločnosti KRUK v čase od 10.00 do 13.00 h. Medzinárodný Deň bez dlhov začala spoločnosť KRUK organizovať už pred deviatimi rokmi v Poľsku. Postupne sa rozšíril aj do Rumunska, Českej republiky a na Slovensko.

"Na kontaktných miestach budú pripravení odborníci, ktorí zhodnotia finančnú situáciu zadlžených ľudí s ohľadom na ich príjmy a záväzky, ktoré musia splácať. Výsledkom je konkrétny plán, ako krok za krokom postupovať, kde obmedziť náklady, ako zohnať ďalší zdroj príjmov, alebo ako rozložiť záväzky na dlhšie časové obdobie. Základom je vždy komunikácia s veriteľom a realistický pohľad na vlastné finančné možnosti," povedala Markéta Kolářová zo spoločnosti KRUK.
 

Vyberte región