Posledná miestenka pre Peru, FIFA rozdelila koše pred žrebom MS 2018

16.11.2017 Celý región

Bratislava 16. novembra (TASR) - Futbalisti Peru sa stali posledným účastníkom finálového turnaja MS 2018, keď v interkontinentálnej baráži postúpili na úkor Nového Zélandu.

Na mundiale sa predstaví 32 tímov, premiérovo si účasť na svetovom šampionáte vybojovali hráči Islandu a Panamy. Severania sa predstavia na MS ako historicky najmenšia krajina podľa počtu obyvateľov.

Reprezentácie pred žrebom rozdelili do štyroch výkonnostných košov na základe umiestnenia v októbrovom rebríčku Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). V jednej skupine sa nemohli ocitnúť dve krajiny z tej istej konfederácie. Výnimku tvorí iba Európa, ktorá môže mať v jednej skupine dvoch zástupcov. Žreb sa uskutoční 1. decembra v moskovskom Kremli.

Nemecko sa bude usilovať obhájiť trofej ako prvý tím od Pelého Brazílie, "kanárikom" sa podarilo vyhrať šampionát v rokoch 1958 a 1962. V africkej časti kvalifikácie sa bezchybnou obranou prezentovalo Maroko, keď v ani jednom zo šiestich zápasov záverečnej fázy nedostalo gól. Suverénne si počínala v juhoamerickej kvalifikácii Brazília, päťnásobný svetový šampión ju vyhral s 10-bodovým náskokom v 18 zápasoch pred druhým Uruguajom. V ázijských kvalifikačných bojoch zaujal výbornými výkonmi Irán, ktorý v 18 dueloch nepocítil ani raz trpkosť prehry.

Slovenský národný tím si na záverečnom turnaji MS nezahrá, na účasť v európskej baráži mu chýbal jediný bod.

Účastníci MS 2018:

Rusko (organizátor)
Európa (13): Francúzsko, Portugalsko, Nemecko, Srbsko, Poľsko, Anglicko, Španielsko, Belgicko, Island, Švajčiarsko, Chorvátsko, Švédsko, Dánsko
Afrika (5): Nigéria, Senegal, Egypt, Maroko, Tunisko
Južná Amerika (5): Brazília, Uruguaj, Argentína, Kolumbia, Peru
Ázia (5): Irán, Kórejská republika, Japonsko, Saudská Arábia, Austrália
Severná a Stredná Amerika a Karibik (3): Mexiko, Kostarika, Panama

Nasadenie do košov pred žrebom MS:

1. kôš - Rusko, Nemecko, Brazília, Portugalsko, Argentína, Belgicko, Poľsko, Francúzsko
2. kôš - Španielsko, Peru, Švajčiarsko, Anglicko, Kolumbia, Mexiko, Uruguaj, Chorvátsko
3. kôš - Dánsko, Island, Kostarika, Švédsko, Tunisko, Egypt, Senegal, Irán
4. kôš - Srbsko, Nigéria, Austrália, Japonsko, Maroko, Panama, Kórejská republika, Saudská Arábia
 

Vyberte región