Ľubovnianske kino bude hostiť 6. ročník festivalu horských filmov

16.11.2017 Stará Ľubovňa

Stará Ľubovňa 16. novembra (TASR) – Kino Tatra v Starej Ľubovni bude od piatka 17. novembra dva dni hostiť festival horských filmov ZDRUFF. "Filmový program ponúkne špičkové snímky, ktoré prevedú diváka svetom lyžovania, lezenia, paraglajdingu, kajakovania, bicyklovania, skialpinizmu, sky divingu a iných netradičných športov z rôznych kútov sveta. Nebude chýbať ani slovenská dokumentárna tvorba na čele s filmom známeho režiséra Pavla Barabáša Sloboda pod nákladom," informoval TASR šéf podujatia Daniel Šak.

Organizátori festivalu nezabudli ani na mladú generáciu a pre obidve ľubovnianske gymnázia pripravili štyri snímky z bohatého filmového programu. Bránami kina Tatra tak pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu (17.11.) prejde 450 mladých študentov.

Festival bude pokračovať v piatok od 16. hodiny a sobotu 18. novembra od 15. hodiny pre verejnosť, pričom diváci uvidia dohromady 25 snímok. "Zaujímavosťou bude sobotňajšia prezentácia Občianskeho združenia POLSKA, ktorého členovia prestavia knihu o špičkovom svetovom horolezcovi Wojtekovi Kurtykovi, preloženú aj do slovenčiny," upozornil Šak.

Okrem filmov sa môžu podľa neho diváci tešiť aj na besedy so zaujímavými hosťami, prvým z nich bude v piatok po 18. hodine Miroslav Peťo, ktorý predstaví svoje extrémne lyžovanie na Kaukaze. "Za zmienku určite stoja aj Štefan a Peter Vyparinovci, piloti padákových klzákov, ktorí priblížia divákom svet paraglajdingu. Prídu medzi nás v sobotu o 18. hodine," upozornil Šak s tým, že ide už o 6. ročník podujatia, ktoré ponúka to najlepšie z bratislavského festivalu Hory a mesto a je prepojený s medzinárodným festivalom v kanadskom Vencouveri.
 

Vyberte región