Komik Cohen chce Boratovým stúpencom preplatiť pokutu z Kazachstanu

21.11.2017 Celý región

Londýn/Praha/Astana 21. novembra (TASR) - Britský komik Sacha Baron Cohen, ktorého preslávila filmová postava Borata, sa v utorok prostredníctvom jednej zo sociálnych sietí obrátil na šesticu českých turistov, zadržaných a odsúdených na úhradu pokuty za narušenie verejného poriadku v kazašskej metropole Astana.

Cohen (46) vyzval Čechov, aby mu zaslali kontaktné údaje a dôkaz, že ide skutočne o nich, aby im mohol preplatiť predmetnú pokutu. Jeho krok vyvolal na webe už početné pozitívne reakcie.

Muži v čiernych parochniach a limetkovo zelených plavkách, nazývaných aj mankini, dúfali, že sa odfotografujú v centre metropoly pred veľkým nápisom "I Love Astana" (Milujem Astanu). Zasiahla však kazašská polícia, ktorá členov skupiny zadržala a udelila každému z nich pokutu 22.500 kazašských tenge (58 eur). Následne Čechov prepustili na slobodu.

Odvážne vykrojené plavky sa stali populárne po tom, čo ich mal na sebe spomínaný britský komik v rámci kreácie fiktívneho kazašského televízneho novinára Borata v rovnomennej snímke z roku 2006. Film urazil mnohých Kazachov, keďže ich krajina v ňom bola zobrazená ako spiatočnícka a zdegenerovaná. Kazašské úrady proti filmu okamžite po uvedení do kín ostro protestovali a jeho premietanie v Kazachstane zakázali.
 

Vyberte región