Kvalifikačná A-skupina ME vo volejbale mužov v Poprade 2. zápasy

25.05.2008 Celý región

Slovensko - Rumunsko 3:0 (18, 20, 25)
81 min
rozhodovali: Wolf (Švajč. ) a Mičevski (Mac. )
1000 divákov

Zostavy:
Slovensko: Masný, Martin Sopko st. , Kmeť, M. Nemec, Lukáš Diviš st. , Kohút (libero Pipa, Patúc, Bencz, Červeň)
Rumunsko: Dascalu, Olteanu, Stancu, Lica, Pereu, Birau (libero Feher, Voinea, Macovei, Andries, Gontariu)

Emanuele Zanini (tréner SR): "Bol to úplne iný zápas ako v piatok proti Čechom. Rumuni zahrali oveľa lepšie ako proti Ukrajine, boli časti zápasu, v ktorých nás donútili k chybám. Naším cieľom bolo víťazstvo - to sme dosiahli, splnili sme teda to, čo sme chceli. Z tohto pohľadu môžem byť spokojný. Samozrejme, že náš výkon nebol taký ako proti Čechom. Motivácia hráčov bola úplne iná. Zápas odohrala prakticky jedna sedmička hráčov. Mojím trénerským krédom je už pätnásť rokov nestriedať, keď to nie je nevyhnutné. Je to riziko, ktoré nemienim podstupovať. Každé striedanie je zásah do kompaktnosti družstva, každý bod, každá lopta môžu zlomiť zápas. Urobili sme ďalší krok smerom k našej účasti na majstrovstvách Európy, to je naša priorita. "

Michal Masný (kapitán SR): "Som rád, že máme tento zápas za sebou. Nebolo to také jednoduché, ako sa možno zo začiatku zdalo. Boli sme miernymi favoritmi, a to je vždy nevďačná úloha. Prvé dva sety to bolo v poriadku, darilo sa nám na servise aj v útoku. Hrali sme dostatočne agresívne, súperovi sme nič nedovolili. Potom sme však ubrali práve na agresivite a skoro sa nám to nevyplatilo. V koncovke tretieho setu sme mali šťastie. Som rád, že sme to zvládli bez straty setu, lebo pri konečnom počítaní môže byť každý bod rozhodujúci. Určite nám zostalo dosť síl na to, aby sme v nedeľu odohrali dobrý zápas aj proti Ukrajine. "

Mircea Dudas (manažér Rumunska): "Neostáva mi iné ako pogratulovať víťazovi k triumfu. Slováci boli veľmi ťažkým súperom. Keď sme vlani v Európskej lige prehrali so slovenskými volejbalistami dvakrát 1:3 a dvakrát 2:3, mysleli sme si, že už sme k nim výkonnostne na dosah. Dnešný zápas nás vrátil späť do reality. Zaostávali sme technicky, nedarilo sa nahrávačom. Bolo to veľmi rýchle stretnutie, najmä prvé dva sety. Dúfam, že v nedeľu sa nám podarí zdolať Čechov. "

Česko - Ukrajina 3:1 (24, -22, 22, 19)
111 min
rozhodovali: Mičevski (Mac. ) a Sodja (Rak. )
200 divákov

1. SLOVENSKO (SVK) 2 2 0 6:1 4
2. Ukrajina (UKR) 2 1 1 4:3 3
3. Česko (CZE) 2 1 1 4:4 3
4. Rumunsko (ROM) 2 0 2 0:6 2
 

Vyberte región