Na budúci týždeň sa začnú Dni mesta Prešov 2008

27.05.2008 Prešov

Prešov 27. mája (TASR) – V prešovskej pešej zóne 2. júna popoludní slávnostne otvoria 3. ročník Dní mesta Prešov 2008.
Kultúrne programy v rámci podujatia budú až do 8. júna prebiehať na pódiách pred mestským úradom, pred novou budovou Divadla Jonáša Záborského, pri soche sv. Trojice a pred budovou Ľudovej banky.
Počas siedmich dní sa uskutočnia vystúpenia hudobných skupín z Prešova, ale aj z ďalších slovenských miest. Domácu hudobnú scénu budú reprezentovať skupiny Raindown, Chiky-liky-tua, Stopa a Helenine oči. Pre návštevníkov pripravili organizátori aj večerné koncerty populárnych nitrianskych kapiel Horkýže slíže a Desmod a predstavia sa aj bratislavské kapely Vidiek, Mango molas, Polemic a Senzus. Pozvanie na Dni mesta Prešov prijali aj zahraniční interpreti, medzi ktorými nechýba česká kapela Laura a její tygři.
\"V utorok 3. júna večer sa uskutoční koncert budapeštianskej skupiny Másfél, ktorú považujú za najvýznamnejšieho predstaviteľa alternatívnej hudby 90-tych rokov v Maďarsku. Ich vystúpenie počas budapeštianskeho festivalu v minulom roku sledovalo vyše 50.000 divákov. Vzápätí po nich bude koncertovať moskovská formácia klubových muzikantov Deti Picasso, ktorá v roku 2002 získala ocenenie Objav Ruska, \" uviedla pre TASR Mária Putnocká z odboru kultúry MsÚ.
Počas podujatia sa uskutočnia aj predstavenia tanečných, divadelných súborov a na svoje si prídu aj fanúšikovia operety a jazzu. V rámci dní sa bude konať aj Medzinárodný festival mažoretiek, Deň záchrany života a Deň otvorených dverí na leteckej základni v Prešove.
Vo štvrtok 5. júna popoludní sa v Prešove na Hlavnej ulici začne Trojičný jarmok, ktorý každoročne poskytuje umeleckým remeselníkom možnosť na prezentáciu svojej tvorby. Atmosféra jarmoku bude dotváraná vystúpeniami folklórnych súborov a skupín historického šermu zo Slovenska, Poľska a Českej republiky.
Vyvrcholením 3. ročníka Dní mesta Prešov 2008 bude v 7. júna prehliadka historických vozidiel a štart Šarišského okruhu veteránov. V ten istý deň sa krátko pred polnocou uskutoční bubnová show a ohňostroj.
 

Vyberte región