Kvakovce budú čoskoro sebestačné v oblasti nakladania s odpadmi

27.12.2017 Vranov nad Topľou

Kvakovce 27. decembra (TASR) – Obec Kvakovce vo Vranovskom okrese bude čoskoro sebestačná v oblasti nakladania s odpadmi. Uspela s projektom zvýšenia kapacity jeho triedeného zberu a získala nenávratný finančný príspevok (NFP).

Ako TASR informoval starosta Radovan Kapraľ, obec v rámci projektu zakúpila 12 veľkokapacitných kontajnerov a 100 kontajnerov na biologický odpad. Umiestnené budú v rekreačnej oblasti Domaša Dobrá, ktorú obec spravuje, ale aj priamo v Kvakovciach. Pribudnúť by mala ešte v tomto roku aj ďalšia technika, napríklad nový traktor, vlečka či nakladač. "Myslím si, že to prispeje k lepšiemu hospodáreniu a spracovaniu odpadov," doplnil.

Podľa jeho ďalších slov mala totiž obec v tejto oblasti veľké problémy. "Hromadilo sa množstvo odpadu, ktorý sme len ťažko spracovávali, niekedy aj subdodávkami, lebo sme nemali potrebnú techniku," vysvetlil s tým, že teraz už budú plne sebestační aj v rekreačnej oblasti. Kontajnery poputujú podľa Kapraľa na svoje miesto hneď, ako to počasie umožní, tiež musia mať k dispozícii potrebnú techniku na presun.

Finančný náklad projektu predstavuje podľa starostu sumu približne 380.000 eur. Poskytovateľom dotácie je Ministerstvo životného prostredia SR. Spolufinancovanie obce je vo výške päť percent.
 

Vyberte región