Najviac nominácii na cenu BAFTA získal film Podoba vody

09.01.2018 Celý región

Londýn 9. januára (TASR) - Triler z obdobia studenej vojny Podoba vody režiséra Guillerma del Tora získal v utorok až 12 nominácií na ceny Britskej akadémie filmových a televíznych umení (BAFTA). Informovala o tom agentúra AP.

O najvyššie britské filmové a televízne ocenenie sa Podoba vody bude uchádzať aj v prestížnych kategóriách najlepší film či najlepší režisér.

Tragikomédia Tri bilbordy kúsok za Ebbingom a životopisná snímka o Winstonovi Churchillovi Najtemnejšia hodina získali nominácie v deviatich kategóriách.

V súboji o cenu pre najlepší film budú Podobe vody konkurovať filmy Tri bilbordy kúsok za Ebbingom, Najtemnejšia hodina, vojnový Dunkirk či romantický film Daj mi tvoje meno.

V kategórii najlepšia herečka sú medzi nominovanými Annette Beningová, Frances McDormandová, Margot Robbieová, Sally Hawkinsová či Saoirse Ronanová.

V kategórii najlepší herecký výkon v hlavnej úlohe sú medzi nominovanými Daniel Day-Lewis, Gary Oldman, Daniel Kaluuya, Jamie Bell či Timothee Chalamet.

Slávnostné udeľovanie cien BAFTA sa bude konať 18. februára v londýnskej Albert Hall. Sprievodcom slávnostným večerom bude herečka Joanna Lumleyová.
 

Vyberte región